Nicky, Nicky, Nicky

Před několika lety začalo být uplaňováno pravidlo, že výsledky písemek nemají být z důvodu ochrany osobnosti zveřejněny přímo pod jménem studenta. V důsledku toho se řada vyučujících uchýlila k jednoduchému systému, že si každý na písemku napíše přezdívku (nick), pod kterým bude následně jeho výsledek uveden na internetu popř. někde na nástěnce.

Nezařazené

ZČU na Facebooku

Sociální síť Facebook je stále populárnější. Každým dnem přibývají noví uživatelé i skupiny sdružující lidi podle těch nejrůznějších kritérií, náklonností k nějakému televiznímu seriálu počínaje a třeba souhlasem s poslední dobou velmi rozšířenou myšlenkou, že “Škola není hospoda, aby se v ní vysedávalo každý den” konče. Podívejme se, jakým způsobem se na Facebooku projevuje naše univerzita.

Nezařazené

Bakalářka za 12 000Kč, diplomka za 20 000Kč

Obchod s absolventskými pracemi bohužel zašel až tak daleko, že se úplně legalizoval. Jakoukoliv seminární či diplomovou práci si můžete jednoduše legálně objednat na internetu, legálně za ní zaplatit a pak si s ní můžete dělat co chcete, třeba jí odevzdat a obhájit.

Nezařazené

ESN Winterthur v Plzni

 Ve čtvrtek 5. listopadu přivítala studentská organizace ESN Plzeň na radnici členy ESN Winterthur, švýcarského partnerského města. (pozn.: ESN je studentská organizace složená ze studentů dobrovolníků, kteří pomáhají zahraničním studentům s různými otázkami, věcmi či problémy při jejich příjezdu do Čech, ale i během jejich pobytu u nás. Pořádá pro ně různé výlety, kulturní a vzdělávací akce, ski trip a také různé party.) Spolu se studenty přijela i celá delegace, která však měla oddělený program s představiteli města Plzně.

Nezařazené