Telecký dělá kličky

Předseda akademického senátu FPR Daniel Telecký odmítl návrh děkana JUDr. Pospíšila na rozvázání pracovního poměru. Pan Telecký je vzorem pro všechny studenty FPR, jak kličkovat mezi paragrafy. Tento pedagog čelí mnohým útokům, jako jsou opakované návrhy na jeho odvolání z postu předsedy Akademického senátu FPR i snahám o jeho odchod z fakulty.

Nezařazené

Reprezentační ples ZČU

Zveme vás na tradiční Reprezentační ples Západočeské univerzity v Plzni, který v letošním roce proběhne ve všech sálech Měšťanské besedy. Termín letošního plesu je pátek 19. března a začátek je ve 20 hodin.

Nezařazené

Nový univerzitní webmail a kalendář

V loňském roce začal CIV pracovat na zavedení kalendářové služby dostupné všem zaměstnancům a studentům univerzity. Tato služba je integrována s prostředím nového webmailu a po úspěšném pilotním ověření přechází nyní do testovacího provozu pro všechny uživatele. 

Nezařazené

ZČU a projekty z operačního programu VaVPI

V současné době probíhá posuzování projektů z operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (VaVpI), který je z většiny financován ze strukturálních fondů Evropské unie a měl by do oblasti výzkumu a vývoje v naší zemi přinést zhruba 50 mld. Kč.


Nezařazené

Plesejme po „studentsku“

Plesová sezóna je v plném proudu, a tak ani studenti nezahálí. Tradičně již po čtvrté v řadě připravujeme Studentský ples ZČU. Patrony plesu jsou stejně jako v minulém roce rektor ZČU doc. Josef Průša a starosta MO Plzeň 3 Jiří Strobach.

Nezařazené

Personální zemětřesení na FPR

Děkan Pospíšil plánuje personální zemětřesení na FPR. Pracovní smlouva by měla být zrušena/změněna čtyřiceti pedagogům. Na rozloučenou jim FPR zaplatí odstupné, které bude stát kolem 4 miliónů korun. Děkan přišel s návrhem, že ho zaplatí univerzita, tedy ostatní fakulty.

Nezařazené