Noví prorektoři ZČU

Rektorka ZČU doc. Ilona Mauritzová, Ph.D. před několika dny zveřejnila jména nových prorektorů ZČU, kteří by se měli ujmout svých funkcí s platností od 1. března 2011. Kdo tedy bude působit v novém vedení univerzity?

Nezařazené

Pohovory, noční můra českých studentů

Čeští a slovenští studenti vysokých škol si připadají nepřipraveni k nástupu do zaměstnání. Alespoň to říkají výsledky průzkumu, který provedla studentská organizace AIESEC, organizátor setkání studentů se zástupci firemní sféry Career Days. Do studie bylo celkově zahrnuto 197 studentů českých vysokých škol a skládala se z několika jednoduchých otázek.

Nezařazené

Návrh rozpočtu na rok 2011

Na konci leda zveřejnilo Ministerstvo školství rozpis příspěvku vysokým školám na rok 2011. Zároveň byly určeny výše příspěvků a dotací na další důležité věci jako jsou například sociální záležitosti studentů (ubytovací a sociální stipendia, dotace na stravování) či rozvojové programy ministerstva… 

Nezařazené

FZS získala akreditaci pro navazující magisterské studium

Akreditační komise ČR na svém zasedání na začátku února rozhodla o udělení akreditace FZS ve studijním oboru Ošetřovatelství ve vybraných klinických oborech (studijní program Ošetřovatelství). FZS tak vůbec poprvé získala možnost otevřít navazující magisterské studium. Byly posuzovány i akreditační žádosti dalších součástí ZČU.

Nezařazené

Novinky z Univerzitní knihovny

Univerzitní knihovna ZČU přišla v nedávné době se dvěma změnami, které se poměrně zásadně týkají studentů. Jde o zavedení jednotného přihlašování (tj. přihlašování pomocí Orion loginu a hesla) do knihovnického systému a změnu otevírací doby některých pracovišť knihovny.

Nezařazené

Reprezentační ples ZČU 2011

Zveme vás na tradiční Reprezentační ples Západočeské univerzity v Plzni, který  i  v letošním roce proběhne ve všech sálech Měšťanské besedy. Termín letošního plesu je pátek 18. března a začátek je ve 20 hodin. 

Nezařazené