Recenze – Hobit: Neočekávaná cesta

Na začátek musím říct, že jsem nečetl Hobita a Pán prstenů mě přestal po pár stránkách bavit. Opravdu mě nebavilo číst celou stránku o tom, jak vypadá kdejaký kámen. Filmová trilogie Pána prstenů mě taky zrovna do kolen nedostala. První díl se mi docela líbil, ale zbytek mě šíleně nudil. Jediné, co jsem si z toho vzal, byla ta krásná příroda na Novém Zélandu a rád bych se tam někdy podíval osobně.

Nezařazené

Kavárna na FST/FAV

Je tomu již téměř rok, co se nikdo nepřihlásil do poptávkového řízení na provozovatele bufetu ve vestibulu na FST. Bufet proto začala provozovat menza. Zpočátku byl provoz trochu provizorní, pomalý a ve fázi rozjezdu, což víceméně přetrvalo dodnes. 

Nezařazené

PF 2013

Milí studenti ZČU,

některým z Vás jsme již příjemné prožití svátků a šťastný nový rok popřáli prostřednictvím PFek, které jsme rozdávali při mikulášské nadílce. Ne na všechny se ale dostalo, jelikož jsme počet tištěných PFek letos snížili. Peníze, které bychom vydali na tisk PFek, jsme raději věnovali na nákup kozy pro chudou rodinu v Africe.

Nezařazené

Soutěž – JIS karta v SVK

Držitelé JIS karty ji mohou nově používat i ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje jako čtenářský průkaz. Pokud si JIS kartu v SVK zaregistrují do 31.1.2013, mohou navíc vyhrát elektronickou čtečku knih. Přihlášky do soutěže jsou k dispozici u informačního pultu SVK.

Nezařazené

SocialErasmus aneb sbíráme víčka!

Koncept SocialErasmu se objevil poprvé v Polsku v roce 2008. O co konkrétně jde? ESN primárně seznamuje zahraniční studenty s novou kulturou a prostředím, SocialErasmus funguje nad rámec těchto aktivit. Cílem je zapojit studenty do takového projektu, který je přínosem pro společnost. Často se tak v jiných sekcích ESN můžeme setkat s ekologickými projekty, spoluprácí s dětskými domovy apod. 

Nezařazené

Volební program Vojtěcha Říhy pro doplňovací volby do AS ZČU 2012

 Proč je dobré (ne)volit do AS ZČU nikoho za FPR?

  • Kandidáti za FPR budou hájit opět zájmy učitelů a ne studentů!
  • Nikdo z nich neslibuje nic konkrétního, jen vágní hesla, která tu už jsou nějaký ten pátek a co nám přinesla?

Co raději volit někoho, kdo chce konkrétní věci, které budou vidět a ne jen žvásty, které nikoho stejně nikdy nespasí a pomohou maximálně tak vyšší mediální exponovanosti daného jedince?

Nezařazené

Mírumilovné bojové umění

Bojová umění byla vždy něco, co mě zajímalo a co jsem chtěla vždy vyzkoušet. Zároveň jsem ale měla vždy strach, že kdybych se do něčeho takového pustila, v lepším případě bych přišla o zuby. Navíc jsem nikdy nedisponovala silou a mrštností, a tak mé plány začít cvičit např. karate nebo judo zůstávaly vždy jen v rovině snů. Až do nedávna, kdy mi kamarád navrhl, abych se přišla podívat na trénink a slíbil, že se postará o to, aby se mi nic nestalo. A tak jsem sebrala odvahu a šla s ním. Od té chvíle mám nový koníček. Jmenuje se aikido.

Nezařazené