Volby jsou opět zde

Nelekejte se, nemáme tu žádné obecní, krajské, parlamentní nebo eurovolby, těch se dočkáme až příští rok. Jsou tu před námi volby do Akademického senátu ZČU.

Nezařazené

S novým semestrem přichází i nová sezóna Akademiků

Po středečním přivítání prváků můžeme zimní semestr považovat i z té neoficiální stránky za zahájený. Ten však s sebou nepřináší pouze seminární práce, zápočty a zkoušky, ale také příležitost k odreagování se od těchto radostí na zimním stadionu, neboť i letošní rok zavítá do Plzně Evropská univerzitní hokejová liga.

Nezařazené

Mateřství při studiu

Studium bývá někdy opravdu náročné, zvlášť při zkouškovém na nás padá stres, jsme unavení a často podráždění. Teď si ale představte, že vám k tomu roste v břiše potomek! Na otázky, jak lze či nelze skloubit těhotenství a mateřství se studiem, nám odpověděly hned dvě studentky-maminky Pavlína a Kristýna.

Nezařazené

Hledáme kolegy

Baví tě psát? Jsi současným studentem ZČU s Orion kontem?

Zajímáš se o studentský život, dění na akademické půdě či akce a zajímavosti (nejen) v Plzni?

Tak neváhej a přidej se k nám!

Nezařazené

Staň se mentorkou a pomoz svým mladším kolegyním

Vzpomeň si na den, kdy jsi první den semestru kráčela po kampusu a celá nervózní doufala, že nejen trefíš do správných dveří, ale také, že to celé nebyla chyba a ty studuješ ten správný obor. Co kdyby tu byl pro tebe někdo, kdo by ti přesně popsal, co tě čeká, nevyužila bys toho?

Nezařazené