Univerzitní upír – 11. semestrník

V úterý 22. 11. (od 7 do 12h) a ve středu 23. 11. (od 7 do 17h) proběhne 11. semestrník tradičního UNIVERZITNÍHO UPÍRA – akce, při které (nejen) studenti, absolventi a vyučující ZČU přicházejí na Transfuzní oddělení FN Plzeň, aby darovali krev a společně tak možná zachránili několik životů. Srdečně vás zvou a na setkání s vámi se těší pořadatelé ze studentského týmu SKVAIP a SK AS FPE a personál TO!
Jelikož je k účasti na dobrovolném dárcovství krve potřebná jistá míra informovanosti, žádáme především „prvodárce“, aby věnovali pozornost webovým stránkám Transfuzního oddělení (http://www.fnplzen.cz/transfuzni_oddeleni.asp) a UNIVERZITNÍHO UPÍRA (http://uudr.zcu.cz/). Najdete zde např. podrobnější informace o správné životosprávě před odběrem krve, dozvíte se, jak probíhaly minulé semestrníky (včetně fotek a statistik), popř. co o nich psala univerzitní i regionální media, nebo zjistíte, kudy se dostanete na „transfuzku“.
Další informace najdete také na stránce události na facebooku (http://www.facebook.com/event.php?eid=293260867361652), nebo si o ně můžete napsat na adresu skvaip@email.cz, kde vaše dotazy rádi zodpovíme.

Pro zkušené účastníky UU je připravena novinka. Pokud byste s námi opět rádi šli darovat krev, ale nehodí se vám výše uvedený termín, přijďte již v „předtermínu“ o týden dříve! Předtermínem vás sice osobně neprovedou organizátoři, ale vše potřebné zjistíte a obdržíte od personálu TO.

    Další novinkou je posílení spolupráce UNIVERZITNÍHO UPÍRA a Nadace pro transplantace kostní dřeně. Ne snad, že by se každý účastník UU musel stát členem registru dárců kostní dřeně, ale je pravda, že právě mladí dárci krve jsou velmi vhodnou cílovou skupinou.
Zatímco v předchozích semestrnících se UNIVERZITNÍ UPÍR snažil nadaci pomáhat finančně, tentokrát se zaměříme hlavně na osvětu. Navíc Český národní registr dárců dřeně za pár měsíců (tedy ve stejném akademickém roce jako ZČU) oslaví 20 let od svého vzniku, tak by se jistě slušelo ještě více povznést spolupráci obou oslavenců – tak tedy:

POJĎME SPOLEČNĚ UDĚLAT DOBRÝ SKUTEK
… A NA ZDRAVÍ

 

Autoři: Vojtěch Havlík, Jakub Svoboda

Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.