Erasmus studenti mají na co vzpomínat …

Zimní semestr utekl opět jako voda. Co nového přinesl týmu ESN a zahraničním studentům, o které se tato studentská organizace stará? Především ESN Plzeň posílila v polovině září řada nových členů, kteří všichni přišli s dalšími nápady a vylepšeními. Jejich entusiasmus a energie se projevily na programu zimního semestru, který byl daleko pestřejší než semestr předchozí.

V září jsme nové studenty ze všech koutů Evropy přivítali v Plzni během již tradičního Orientation Weeku. Kromě seznámení s chodem univerzity, vyřízení všech potřebných dokumentů a kartiček byl čas i na méně formální záležitosti – společnou welcome dinner, prohlídku plzeňského pivovaru, či výlet do hlavního města.  Studenti uvítali zejména vzájemné seznámení ještě předtím, než začne škola 🙂

Tým ESN však již od prvního týdne výuky zajel do standardních kolejí, a připravoval nejen pro Erasmus studenty řadu akcí. Každé pondělí se konala (a v letním semestru tomu tak bude i nadále!) prezentace určité země, na které byl představen nejen samotný stát, ale i místní kuchyně. Na prezentaci navazovala tematicky zaměřená párty – ať už to byl Halloween, Beach party, Mafia party nebo závěrečná Goodbye Christmas party.

V listopadu se uskutečnila v pořadí již druhá Tram Party. Úspěch té první nás utvrdil o tom, že jistě neuděláme chybu, zařídíme-li tentokrát tramvaj větší. A chyba to opravdu nebyla. Dav studentů čekajících na tramvaj na Borech vyvolal mezi členy týmu dokonce prvotní obavu, zda se vůbec všichni do tramvaje vejdou. Avšak vešli se a mohlo se vyjet do víru velkoměsta. Už teď můžeme slíbit, že o Tram Party nebudou ochuzeni ani studenti v letním semestru!

Kromě již klasických jazykových večerů, které probíhaly každý druhý čtvrtek, se nově mezi Erasmus studenty odehrál první turnaj ve stolním fotbálku a velký úspěch zaznamenal například paint-ball. Na pořadu zimního semestru nechyběly samozřejmě ani výlety. Po návštěvě Prahy jsme uspořádali dvoudenní výlet na Moravu, kde jsme navštívili nejen Brno, ale i Mikulov a zámek Lednici. Dalšími v pořadí byly výlety do Karlových Varů a Českého Krumlova, který byl spojen i s prohlídkou zámku Hluboká. Zájem o poslední společný výlet, na vánoční trhy do německého Norimberku, však předčil naše očekávání a na poslední chvíli nás od infarktových stavů a odmítavých odpovědí o plné kapacitě zachránila varianta dvoupatrového autobusu. Nakonec se tak poslední výlet nadmíru vydařil a my jsme u svařáku mohli hezky plánovat akce na blížící se letní semestr. Máte se rozhodně na co těšit!

Chceš se o ESN Plzeň dozvědět více? Mrkni na naše webové stránky, kde se můžeš přihlásit o zasílání pravidelného newsletteru.

Najdeš nás samozřejmě i na facebooku – www.facebook.com/ESNPilsen