Nový Průvodce prváka nejen pro prváky

S blížícím se novým akademickým rokem se blíží i doba, kdy na naší univerzitě nastoupí do prvního ročníku několik tisíc nových studentů. A jelikož se domníváme, že první ročník na vysoké škole je ročník nejtěžší, připravili jsme právě pro nově přijaté studenty nové vydání brožury Průvodce prváka.

V této boržuře se právě nastupující studenti dozví to nejdůležitější o tom, jak naše univerzita funguje, kdo je kdo, kde je co a na co všechno si dát při studiu pozor. Dále zde nalezne informace o Plzni a několik typů, kde trávit volný čas a která místa navštívit. Pro snazší orientaci jsme pak všechna důležitá místa vyznačili na mapě, kterou jsme do brožury přidali. U některých míst, která se obtížně hledají, jsme k jejich popisu přiřadili i malé plánky. Zkrátka, zahrnuli jsme do našeho Průvodce všechno, co je pro prváka důležité a ještě něco navíc, aby si na vysokoškolský život zvykl co nejrychleji a aby měl po ruce “rádce”, díky kterému se vyhne případným problémům.

Průvodce prváka vydáváme v nákladu více jak 5000 kusů a distribuujeme jej mezi začínající studenty zdarma při zápisu do prvního ročníku. Tím zajistíme, aby svého průvodce dostal opravdu každý prvák. A kdyby se náhodu stalo, že jej někdo nedostane, může si jej vyzvednout u nás v kanceláři, v budově Husova 11, místnost HJ – 202.

Průvodce prváka připravujeme již několik let a za tu dobu se mnohé změnilo – některé informace již nejsou aktuální, některé údaje už vůbec neplatí. Proto Průvodce prváka každý rok aktualizujeme a proto je tento průvodce dostupný nejen studentům prvních ročníků, ale všem studentům Západočeské univerzity. Pokud máš zájem, můžeš si jej stáhnout na našich stránkách, kde bude aktuální číslo k dispozici od září. Nebo se můžeš pro výtisk stavit přímo u nás, v naší kanceláři, a rovnou můžeš získat i informace o našich dalších projektech, o možnosti vyjet s námi na praxi do zahraničí a nebo se stát naším členem a pomáhat tak i ostatním studentům ZČU.