Thai box – první návštěva

 Chtěl bych se podělit o své první dojmy a zkušenosti. Důvodů, proč jsem se rozhodl vyzkoušet thai box v AtomGymu v Plzni, je hned několik.

 Za prvé sem začal chodit můj kamarád, který už dříve navštěvoval podobné zařízení v Teplicích. Často mi vypravoval, že tento sport je úplně jiná „makačka“, než posilovna, do které jsem chodil již od střední školy. Z jeho povídání se mi začal jevit tento sport jako zajímavá výzva a alternativa. Chtěl jsem zkusit i něco jiného než cvičení v posilovně. Fyzická námaha mi rozhodně nevadí, naopak jsem se na ni svým způsobem i těšil.

Jelikož jsem byl po období, kdy jsem téměř 4 měsíce necvičil, návštěvě předcházely asi 3 týdny předem kruhové tréninky, které mě měly připravit na to, co mě čeká. A musím říct, že jinak bych trénink thai boxu nejspíš nezvládl. Ale popořadě.

Když jsem přicházel k celkem nenápadnému vchodu, měl jsem takový zvláštní pocit. Strach to nebyl ale spíš respekt z toho, že nevím, co mě čeká. U recepce už seděl na gauči Jan Landa, který každého, kdo přišel, přátelsky pozdravil se širokým úsměvem. Ten nás také následující hodinu a půl vedl celým tréninkem. Zakoupil jsem si vstup na trénink pro začátečníky a šel jsem se převléknout. Stačily mi napoprvé jenom kraťasy, tričko a láhev s pitím.

Poté, co jsme se všichni sešli, se mohlo jít na věc. Jako první přišla na řadu rozcvička. Ta zahrnovala švihadlo a angličáky. Už u toho jsem se pěkně zahřál a zapotil. O nějakém šizení nemohla být řeč. To se zde nenosí. Když jsme se protáhli, následoval kruhový trénink. Honza vždy ukázal, jak máme ty, či ony cviky provádět, kolik jich bude, atd. Jelo se téměř vždy na čas. Po „kruháčích“, které byly mimochodem dva, a hodině času, jsme plynule přešli k nacvičování různých technik. To už jsem byl řádně propocený a několikrát jsem si sáhnul skoro na dno. Tato část již nebyla tolik vyčerpávající, ale že by to bylo procházka růžovou zahradou, to ne. Hlavně nacvičování klinčů bylo náročné. Druhý den jsem skoro nemohl udržet hlavu, krční svaly jsem do té doby nijak neprocvičoval. Poté, co jsme s nacvičováním technik skončili, Honza jen tak prohodil, jestli náhodou nemáme nějak málo angličáků. Bylo mi jasné, že jich určitě málo je a že nás jen tak nepropustí. Když ale řekl, že si máme dát ještě padesát, nemohl jsem tomu zpočátku uvěřit. „To už nedám, na to už po tom všem nemám“, řekl jsem si pro sebe.  Ještě než jsme začali, tak Honza řekl: „Pod dvě minuty jste hodně dobrý, pod dvě a půl minuty jste sportovci, do tří minut lidi a nad tři minuty jste fotbalisti atd.“. 😀 Nakonec jsem to zvládl za 3:22 totálně vyřízený. Následovalo už pouze seřazení všech, závěrečné slovo trenéra a mohlo se jít domů.

Pokud bych měl můj první trénink thai boxu zhodnotit, tak jednoznačně pozitivně. Sice jsem byl úplný začátečník, ale vůbec to nevadilo. Nikdo se nad nikoho nepovyšoval a celý trénink panovala příjemná atmosféra. Rozhodně zde musíte hodně makat, ale ta námaha mě osobně na tomto sportu chytla a baví mě stále. Toto určitě nebyla moje poslední návštěva a těm, kterým nevadí dřina a pot a chtějí se naučit něco nového, můžu vřele tréninky thai boxu v AtomGymu doporučit.

 

 

 

Délka tréninku: 1,5h

Cena: 150,-

Fyzická náročnost: Vysoká

Více informací: www.atomgym.cz

Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.