Budete skládat zkoušku z jazyka formou prezentace?

Přijďte se podívat na 6. ročník Konference studentských odborných prezentací v cizích jazycích!!! Poslechněte si, jak vaši spolužáci umí prezentovat v cizím jazyce a zda dokáží zaujmout.

Zájemci z řad studentů ZČU jsou zváni k účasti V PUBLIKU na soutěžní Konferenci studentských odborných prezentací v cizích jazycích pořádané letos dne 8. 11. 2013 od 13 do 17 hodin v UP 108 Ústavem jazykové přípravy. Přihlášení soutěžící ze všech fakult Západočeské univerzity v Plzni opět představí ve svých odborných prezentacích témata související se studovaným oborem, a porovnají tak mezi sebou získané prezentační a komunikační dovednosti v angličtině, němčině, ruštině a češtině pro cizince.

Soutěž je veřejná, všichni studenti ZČU mohou přijít podpořit své spolužáky, kteří se do soutěže přihlásí, případně se seznámit s organizací a atmosférou soutěže a zvážit svoji vlastní účast na konferenci v následujících ročnících.

Soutěžící přednesou svoji odbornou prezentaci v rozsahu 10- 12 minut na téma související se studovaným oborem.  Každý účastník dostane po přednesení své prezentace 2 až 3 související otázky od několikačlenné poroty. Maximální počet soutěžících v každém jazyce je 10.

Studentské prezentace a následné diskuze na prezentované téma jsou hodnoceny odbornými porotami s mezinárodním zastoupením, ve kterých v předchozích letech vedle významných vědců naší univerzity, jako např. Prof. Ing. Ivo Doležela CSc., Prof. Ing. Jiřího Koženého CSc., Prof. Dr. Bohuslava Maška, Prof. RNDr. Zdeňka Ryjáčka DrSc., Prof. Ing. Rainer Haller, Dr., Prof. Ing. Stanislava Hosnedla, CSc., zasedli i zástupci organizace British Council a Velvyslanectví Ruské federace a dále také zástupci sponzorských firem, mezi

které patří nakladatelství Fraus, společnosti Comtes FHT, Czech Precision Forge, Obreta, Bohemia Sekt, Oxford University Press, AIMTEC, Robert Bosch a Student Agency.

Na konferenci jsou zároveň vždy pozvány významné osobnosti univerzity ze všech fakult.

Mgr. Eva Adamcová

adamcova@ujp.zcu.cz

Koordinátor konference

V případě dotazů mne kontaktujte.