Plzeňské rodinné fotoalbum!

Studenti, zbystřete! Nyní máte možnost se zapojit do projektu Plzeň 2015. A jak? To se dozvíte v následujících řádcích.

PLZEŇSKÉ RODINNÉ FOTOALBUM 2015!

Jaký byl a je každodenní život Plzeňanů? Jak tráví volný čas dnes, kam jezdívali na víkendy, kde se v Plzni nejraději setkávají? Cílem projektu Plzeňské rodinné fotoalbum je nahlédnutí do minulého a nynějšího každodenního života Plzeňanů, rozpoznání identity a charakteru města skrze vytvoření rodinného fotoalba na základě sběru starých i současných fotografií od obyvatel Plzně. Projekt je inspirován úspěšným francouzským projektem Chercheurs de Midi, který probíhal v rámci Marseille – Evropského hlavního města kultury 2013 (http://www.mp2013.fr/chercheursdemidi/)

Základem je vytvoření webové galerie s širokou databází rodinných fotografií. V rámci projektu budou pořádány workshopy ve školách, knihovnách, domovech důchodců a na dalších místech, vedené odborníky a studenty antropologie. Budeme pracovat s fotografiemi, s jejich příběhy reálnými i smyšlenými, vzniknou originální texty, koláže a mnoho dalšího.

Hlavním výstupem projektu bude uspořádání dvou výstav v prostoru plzeňského Depa.

JAK SE MŮŽEŠ ZAPOJIT TY?

1.) Pokud jsi z Plzně nebo máš ve městě příbuzné, můžeš prozkoumat rodinný archiv fotografií a následně snímky zaslat na adresu www.fotoalbum.skrytemesto.cz. Fotografie bude možné skenovat na různých místech po městě, jako jsou pobočky Knihovny města Plzně, Meeting Point Plzeň 2015 a jiné.

2.) Následující slova cílí zejména na studenty humanitních oborů a společenských věd, kteří se mohou na projektu podílet přímo. Máš tak možnost získat cennou praxi v rámci jedinečného projektu Plzeň 2015! V případě zájmu, kontaktuj mail jiratova@plzen2015.cz nebo telefonní číslo 727 822 563.