Po stopách komisaře Schimpanskiho

Dne 18. 11. 2015 Stavovská unie studentů Západočeské univerzity uspořádala 1. ročník benefičního běhu pojmenovaný Po stopách komisaře Schimpanskiho. Jak akce probíhala si můžete přečíst v následujícím článku.

Start byl naplánován v 18:00 před lochotínským amfiteátrem. Účastníci běhu se postupně od půl šesté začali scházet v místě startu. V 17:50 byla rozcvička vedená Johnym Alaskem, který je členem běžecké skupiny Rozběháme Česko. Už na samotné rozcvičce, kde byl lehký strečink, protáhnutí a zahřátí svalů, byla velká účast. O hudbu se postaralo rádio Kiss Proton. Mezitím organizátoři rozdávali všem účastníkům svíticí náramky, takže před startem se to barvami jenom hemžilo.

Přesně v 18:00 byl odstartován samotný běh. Podél tratě mohli běžci vidět jednotlivé členy Stavovské unie studentů ZČU, kteří dopomáhali k tomu, aby vše mělo hladký průběh a nikomu se nic během běhu nestalo. Pro všechny, kteří 5-ti kilometrovou trať zvládli až do konce, čekalo v cíli, který byl přímo v areálu plzeňské ZOO, malé občerstvení v podobě teplého čaje, balené vody a ovoce.

Po doběhnutí všech účastníků a občerstvení se, mohli všichni dobrovolně přispět na samičku šimpanze Sedonii. Vybraná částka, která činila 5 007 Kč, byla předána plzeňské ZOO.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem běžcům a zároveň i všem sponzorům a to konkrétně Západočeské univerzitě v Plzni, která tuto akci podpořila z grantového systému GRAS, plzeňské ZOO, Rozběháme Česko, rádiu Kiss Proton a v neposlední řadě všem členům Stavovské unii studentů Západočeské univerzity v Plzni.

Tomáš Černý