USA můžu jenom doporučit

Každý z nás chce v létě někam k vodě a vydělat si nějaké peníze. A někteří z nás uvažují, že si půjdou vydělat velké peníze do zahraničí. Ale jenom menšina ze všech studentů to opravdu udělá, poněvadž rychle zjistí, že je potřeba vízum, zajistit si ubytování, brigádu a jiné další věci. A tak místo práce ve Francii zůstanou doma a pojedou maximálně k Máchovu jezeru. Ale to nebyl případ studentky politologie Lucie Kratochvílové. Ta se rozhodla odjet za prací až do Spojených států amerických.

  

 

1) Proč jsi cestovala zrovna do USA? A jak dlouho jsi tam byla?

USA jsem si vybrala převážně díky zkušenostem mých přátel, kteří mi tuto zemi doporučili. Byla jsem tam necelých 5 měsíců.

 

2) Co jsi všechno navštívila?

První čtyři měsíce jsem žila ve státě Virginie, přesně 15 min od Washingtonu, D.C., který jsem navštěvovala pravidelně. Měsíc jsem měla na cestování, a tak jsem z Virginie přeletěla do státu Kalifornie a dál jsem pokračovala do Arizony, Nevady, Colorada, Mexika a nakonec jsem se podívala i do New Yorku. Myslím si, že jsem stihla vidět to nejdůležitější, co USA nabízí (Grand Canyon, Zion National Park, Yosemithe National Park, Sequa National Park, San Francisco – Alcatraz, Los Angeles – Hollywood, Santa Barbara, Rout 66, New York – Empire State Building, Brooklyn Bridge, Wall Street, WTC, snad všechny památky Washingtonu DC.

 

3) Měla jsi to zajištěné přes nějakou agenturu nebo sis to zajišťovala sama? Pracovala jsi tam nebo jsi tam jenom cestovala?

Poprvé jsem letěla do USA, takže jsem neměla odvahu odcestovat sama. Vycestovala jsem přes agenturu Czech-US v programu Work and Travel.

 

 4) Co tě nejvíce překvapilo na Spojených státech?

Necelé 4 měsíce jsem pracovala jako plavčík v resortním bazéně, kde jsem si vydělala dostatečné množství peněz na měsíční cestování po USA.

 

5) Jak jsi uměla anglicky, když jsi za Velkou louži letěla? A jak jsi se znalostí jazyka teď?

S mojí angličtinou před odletem bych si nedovolila ani maturovat. Vlastně celá moje cesta měla jeden cíl – zlepšit si angličtinu a myslím si, že byl naplněn. Pochopila jsem, že se nemohu bát mluvit anglicky a musím mluvit a mluvit. A vzhledem k tomu, že jsem musela řešit v angličtině spoustu věcí (od zařízení amerického účtu až po obhájení se na imigračním), tak musel jít strach stranou. Nyní bych mohla říct, že žádný speaker ze mě ještě není, ale dorozumím se.

 

6) Vídáme v různých dokumentech, že Američané jsou tlustí, že patří mezi nejobéznější národ na světě. Je to tam opravdu tak hrozné?

Myslím, že o tloušťce Američanů je toho mnohé řečeno, ale faktem je, že je to tak 50:50. Třeba ve Washingtonu, D.C. žijí hodně aktivním životem a běhá tam skoro každý. S obézním člověkem jsem se zde setkala minimálně, na druhou stranu nám lidé z “DC” můžou jít příkladem, dle mého názoru. S tloušťkou mají hlavně problém Afroameričané. Ti jsou ti “filmoví tlouštíci” jak je známe z TV, ale o to víc mají v sobě temperamentu. Dokážou tančit na ulici a strčit do kapsy tanečníky, kteří mají 30 kg i s postelí. Ale jinak si myslím, že jsem nějak celkově nepocítila Ameriku jako nejobéznější národ na světě.

 

7) Stala se ti nějaká událost, na kterou budeš vzpomínat?

Každým dnem jsem měla nové a nové události a zkušenosti, na které budu ráda vzpomínat. Snad jen možná dvě zásadní. V NYC jsem potkala prezidenta, který se pohyboval poblíž World Trade Center, to jsem byla hodně překvapená. A druhá, trošku horší, na kterou teď už spíš vzpomínám s úsměvem, kdy jsem při překračování hranic USA s Mexikem byla považována za nelegálního imigranta, který má prošlé vízum a byla jsme odvedena eskortou na imigrační úřad, kde jsem byla dvě hodiny zpovídána jak se mi líbil Washington, D.C., co jsem dělala jako plavčík, kdy odlétám, kde budu do svého odletu bydlet. Byla to pro mě a pro mou angličtinu dost velká zkouška, ale i to k životu patří a teď už se tomu směju.

 

8) Jaký celkový dojem na tebe USA udělalo?

Je to velká zkušenost, kterou můžu všem určitě doporučit. Můžu s čistým srdcem říct, že to bylo moje nejlepší léto, které jsem měla a mohla mít. Vydělala jsem si hodně peněz, které jsem sice procestovala, ale byla to  rozhodně nejlepší investice. Zlepšila jsem si angličtinu a nebojím se mluvit. Viděla jsem místa, která jsem znala jen z filmů. Léto, které budu trávit v ČR, mi bude připadat nudné. Ráda bych vycestovala ještě jednou do jiných částí USA, které jsem nestačila navštívit.

 

 

Tak neváhejte a vyražte!!

 

Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.