Akademický semestr spěje ke konci … Bilancují i Akademici z Plzně!

V polovině měsíce října vstoupil tým Akademiků Plzeň do své druhé sezóny v rámci Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL). Do konce listopadu odehrál sedm zápasů a v tabulce ligy mu patří 7. místo s odstupem deseti bodů na lídra tabulky. Předně bychom za celý tým Akademiků chtěli velmi poděkovat všem sponzorům, bez kterých bychom se v naší cestě ligou neobešli. Toto poděkování patří především Západočeské univerzitě, která nám velmi pomáhá a to zejména prostřednictvím grantového programu GRAS.

 

Jako první tým přivítali Akademici na domácím ledě Techniku Praha. Již v tomto zápase se prokázali střeleckou chutí Jakub Faschingbauer a Václav Polívka, kterým patří prozatím první dvě místa v tabulce střelců. Svých 14 bodů a první místo okomentoval kapitán týmu Jakub Faschingbauer: Vedení v tabulce produktivity je zásluha všech mých spoluhráčů, kdy já jen těžím z jejich práce. Dokonale nám klape souhra v útoku s Václavem Polívkou a Karlem Ingrišem. Václav je dokonce ihned za mnou s 13 body, což naši souhru jen dokládá. Jsem za to samozřejmě rád, že se mi daří v individuálních statistikách, ale mnohem důležitější pro mě jsou výhry celého týmu a fungování naší skvělé party.“

Po prvním zápase následoval trip plzeňských hokejistů k sousedům na Slovensku, kde se Akademici střetli s týmy Paneuropa Kings a Diplomats Pressburg. Z tohoto výjezdu se Akademikům bohužel nepodařilo přivézt body, ale za výsledky se rozhodně stydět nemuseli. Šňůru porážek se plzeňskému týmu nepodařilo přetrhnout ani v domácí odvetě proti Paneuropským králům, kterým podlehli v gólové přestřelce 6:9. Dalším soupeřem na domácím ledě byl tým Gladiators Trenčín. Zápas byl ale bohužel ve 37. minutě ukončen. Následoval další výjezd k zápasu s STU Bratislava a odvetnému zápasu s Gladiators Trenčín. Po tomto víkendu musel být tým spokojený na 100 %, neboť se Akademikům podařilo do Plzně přivézt všechny body, o které se hrálo.

Na pocity z posledního výjezdu a průběhu sezóny jsme se zeptali trenéra Akademiků Tomáše Ceperka.

Na tyto poslední 3 zápasy jsme se důsledně připravovali jak prakticky na ledě, tak teoreticky při videorozboru, neboť jsme věděli, že pokud chceme udržet krok s horní polovinou tabulky, musíme bezvýhradně bodovat. Naše vynaložené úsilí bylo odměněno zlepšenou hrou a hlavně přetaveno v šesti bodový zisk, což dle mého bylo zásadní pro další vývoj celé sezóny, a hlavně sebevědomí našeho týmu. Hráčům musím velmi poděkovat za jejich odvedenou práci pro tým. Byly to dva velmi těžké zápasy, kdy všichni hráči vynaložili maximální úsilí pro tým a pro naši společnou výhru. Spokojen s průběhem sezóny jsem. Naše hra má vzrůstající tendenci. Zlepšujeme se zápas od zápasu jak v individuální hře, tak v týmové taktice. Díky posledním výhrám jsem i spokojen s postavením v tabulce, nicméně nás čeká ještě hodně práce, abychom byli tam, kde chceme, a došli jsme si pro náš společný cíl.“

Než se hokejisté vrhnou na plnění svých školních povinností v souvislosti se zkouškovým obdobím, odehrají zápas s rakouským UHT Dukes Graz. Tento zápas by mohl být jen dalším kolem EUHL, ale týmy se rozhodly, že jej pojmou jako možnost udělat radost dětem z FN v Plzni. Každý, kdo navštíví tento zápas s plyšákem v ruce, má možnost jej dětem darovat, a to při vstřelení prvního gólu Akademiků, kdy se plyšáci snesou na ledovou plochu.

 

Autor: Věra Novotná

Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.