VEJŠKA JINAK

Víte, že Západočeská univerzita disponuje vlastním studentským rádiem? A to dokonce internetovým Rádiem Bomba, které vzniklo už v roce 1990. Rádio Bomba můžete naladit přímo na webu www.bomba.zcu.cz, kde již od 18.4 začíná nový pořad VEJŠKA JINAK, o kterém vám dnes přinášíme tento článek. Pravidelně tak můžete poslouchat studentské rádio a tipy, jak se realizovat v mimoškolních aktivitách.


Není to nuda být „jen“ studentem?

Jsou to zvláštní časy, ta vysokoškolská léta. Člověk během semestru zajde občas na přednášku, přečte pár knížek, a přemýšlí, proč vlastně studuje a k čemu mu to bude. Je to jasné, minimálně k tomu, abychom nemuseli nastoupit do práce dřív, než se na to připravíme, a také možná proto, že si to doba žádá. Ovšem jakmile skončí semestr a na nás čeká kupa zkoušek, máme tendenci se zhroutit a seknout se studiem okamžitě. Jsme ve stresu, nemáme na nic čas ani náladu, a litujeme promarněných dní u seriálů a prosezených večerů v baru.

Dost často slýchám, že by bylo fajn dělat něco efektivního, ale co vlastně? Na základě vlastních zkušeností s mimoškolními aktivitami jsem dostala nápad. Informovat studenty o tom, jak je skvělé být studentem. Většina z nás se učí cizí jazyk několik let, a nemá možnost si jej aktivně vyzkoušet. Spousta z nás by ráda získala nějakou praxi a zkušenosti, už jen proto, že to v životopise hezky vypadá. Často nemáme ani žádné koníčky, kterých se po základní škole průběžně zbavujeme. Většinou nás přestane bavit hrát na flétnu, chodit na tenis a do sboru. Jsme přece dospělí, nebudeme dělat něco, co je pro děti.

A jak vlastně tráví vysokoškoláci svůj volný čas? Také prosedíte celé dny nad facebookem, u televize anebo v hospodě? Nebo jste natolik pilní, že se věnujete studiu a čtete hromady knih? Co z toho je vlastně lepší?

Možná chce spousta z vás zažít něco jiného. Najít nové přátele, poznat spoustu zajímavých lidí, naučit se nové věci, poznat sám sebe, mluvit cizím jazykem, vydělat si peníze, získat praxi, zkušenosti, osamostatnit se. Odpověděli jste alespoň na jednu otázku ANO? Chybí Vám jen možnost?

Od toho je tu nový pořad na Rádiu Bomba, který vás bude pravidelně informovat o možnostech mimoškolních aktivit. Jaké je to vyjet do zahraničí, čemu se můžete naučit ve studentské organizaci, proč být buddíkem, jak získat praxi během studia, a mnoho dalšího se můžete dozvědět, když budete ladit studentské rádio ZČU a pořad VEJŠKA JINAK. Z každého živého vysílání bude vytvořen záznam, který bude sloužit studentům i během dalších měsíců.

A koho pravidelně uslyšíte na Rádiu Bomba? Jsou to moderátoři Kika Šrédlová a Jiří Chroust, kteří si vždy do studia přizvou hosta, a vyzpovídají ho tak, aby z něj dostali veškeré informace pro vás, posluchače. Pokud by to i tak bylo málo, máte možnost během celého vysílání posílat své dotazy na facebookové stránky pořadu VEJŠKA JINAK, které během vysílání náš host zodpoví.

Kdy se můžete těšit na první vysílání? – 18.4 2016 ve 20:00.

Naším prvním tématem budou stáže od studentské organizace AIESEC, o kterých pohovoří manažer pro odchozí stáže Miroslav Procházka. Dozvíte se, jaké stáže vlastně AIESEC nabízí, na jak dlouho, co z toho budete mít, nebo co musíte udělat, abyste na stáž mohli vyjet. A mnoho dalších informací i zkušeností, které vám mohou pomoci, strávit léto jinak – třeba v Indonésii jako učitel angličtiny.

Tak neváhejte a začněte se realizovat v něčem, co vás bude bavit, a zjistíte, že život vysokoškoláka vůbec není nuda, vůbec není k ničemu a už vůbec není o tom, kolik piv vypijete nebo napíšete seminárek. Je především o tom připravit se na budoucnost, a na to, co nás v životě čeká.

Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.