Majálesový průvod a Prkna Neprkna

Ve středu 20. dubna 2016 se odehrál tradiční Majálesový průvod spojený s festivalem Prkna Neprkna. Zde si přečtěte krátkou reportáž z této akce.

Osobně jsem se zúčastnil těchto dvou akcí spojených v jednu a bylo to jako každý rok legendární. Tradiční studentský průvod začínal v 15:00 a šlo se z Proluky v Křižíkových Sadech na Náměstí Republiky, kde se celý průvod zastavil, a dělalo se hromadné foto. Toto focení bylo zvláštní v tom, že fotograf vystoupal na věž Katedrály svatého Bartoloměje a odtamtud nás vyfotografoval. Průvod následně pokračoval přes centrum města a končil opět v Křižíkových Sadech. Průvod vedla jako každý rok skupina bubeníků, následoval minulý Král Majálesu pro rok 2015, kterým byl Marek CIHLA z Bolevce. Marek jel po celou dobu průvodu na koni. Za Markem následovali kandidáti na Krále Majálesu 2016 se svými královskými družinami. Byli to kandidátka Baby z Hříšného tance a kandidát Věčný student. Průvod také doprovázeli různí artisté a žongléři.

 

Po návratu do Křižíkových Sadů začal čtvrtý ročník studentského multižánrového festivalu Prkna Neprkna, kde si studenti a všichni přítomní mohli dát v první řadě čepované pivo na zahnání žízně J. V místě konání jste si zas mohli užít divadlo, hudbu, tanec, výstavy, jarmark, tančírnu pod širým nebem. Ono se lehce řekne „Prkna, která znamenají svět“. Ale když studenti umí nějaké umění, jako tanec, zpěv, divadlo nebo výtvarné umění, určitě si každý zúčastněný našel ta správná prkna, svůj workshop a mnoho další zábavy. Jako první část programu byl rozhovor s kandidáty na Krále Majalésu. Baby a Věčný student šli na pódium, kde dostali několik jednoduchých úkolů, např. jeden z těchto úkolů byly pokládané krátké otázky, na které museli oba kandidáti bleskově odpovídat. Po zbytek celé akce se děly výše uvedené akce, workshopy a představení.

 

Zeptal jsem se při této příležitosti kandidátky na Královnu Majálesu na pár otázek.

Za kterou fakultu kandiduješ?

Kandiduji za Fakultu filozofickou a studuji Archeologii.

 

Jaké jsou Tvé nejdůležitější body volebního programu?

První bod mého volebního programu je „Žádný Baby nebudu sedět v koutě.“. Za druhé: „Svůdná řeč těla je základ.“. A „Chlap dokáže (s)vést každou.“.

 

Tyto samé otázky jsem položil i druhému kandidátovi na Krále Majálesu Věčnému studentovi. Ale nejdříve než jsem se stihl na něco zeptat, bylo mi řečeno od jeho královské družiny, že studuje tak dlouho, že se z něj stal zombie a neumí mluvit, ale naštěstí měl svou tiskovou mluvčí.

 

Za kterou fakultu kandiduješ?

Já studuji a zároveň kandiduji za Fakultu ekonomickou.

 

Jaké jsou Tvé nejdůležitější body volebního programu?

1. Dostatek krve v menze.

2.       2. Mozky pro všechny studenty.

3.       3. Mrtvoly v posluchárnách.

 

Doufám, že všichni přítomní si akci užili tak jako já. Za sebe tímto chci poděkovat všem zúčastněným za pohodový průběh akce a nezapomenutelný zážitek. Samozřejmě největší dík patří Stavovské unii studentů, která celou akci pro uspořádala a hlavní koordinátorce akce Radce Šindelkové. Ještě jednou za sebe a za ostatní děkuji.

Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.