Nauč se být Buddy aneb Buddy víkend na zámku v Nečtinách

Ve druhém zářijovém víkendu proběhl na univerzitním zámku v Nečtinách druhý ročník Buddy víkendu. Je to akce pro studenty, kteří se rozhodnou stát se buddym pro zahraniční studenty.

Program pro ně začal v pátek odpoledne, kdy proběhlo seznamování a teamuildingové hry a pokračoval v sobotu. Sobotní náplní byly především workshopy a řízené brainstormingy, kdy se studenti společně zamysleli nad tématy, která jsou na univerzitě velmi aktuální, jako například Jak vylepšit propagaci ERASMU nebo jak zvýšit počty výjezdů studentů Západočeské univerzity na ERASMUS a ve stejném duchu probíhalo i nedělní dopoledne. V sobotu ddpoledne jsme se společně vydali na výlet  k nedaleké zřícenině hradu.

I přes to, že všechny účastníky na zámku trápila zima, akce se vydařila a již teď se všichni těšíme na její třetí ročník, který proběhne zase za rok.