SOUTĚŽ!

Venku je pořádný nečas a déšť je předpovídán i na nadcházející dny. Pojďte si tedy s námi zasoutěžit o krásné deštníky ZČU a další věcné ceny!

Soutěž začíná právě teď a trvat bude celý týden, končit tedy bude ve 23:59 15. listopadu 2017. Soutěžit mohou pouze ti, kteří mají platný ORION LOGIN, pod kterým se přihlásí a správné odpovědi zašlou sem pod tento článek do komentáře pod svým orion loginem (pokud možno napište za odpovědi i svůj email, kam vás máme kontaktovat). Vítězi budou rovnou tři – a to tři první soutěžící, kteří správně odpoví na každou z následujících otázek:

• V jakém rozmezí se pohybuje obvyklé pH dešťové vody? (stačí i jedno číslo, +/- 2 desetiny)
  • Sloučením kterých institucí vznikla Západočeská univerzita v Plzni?
  • Kdo byl prvním rektorem Západočeské univerzity v Plzni?
  • Západočeská univerzita v Plzni je pravidelným pořadatelem akce, která má za cíl popularizovat vědu. V roce 2017 proběhl její 12. ročník. Jak se tato akce jmenuje?

Těšíme se na vaše odpovědi :-)!