Na Borská pole trolejbusem

Od soboty 28. srpna 2010 začal na Borská pole jezdit trolejbus. Třicítka bude končit u univerzity.

Zdroj novinky.cz:

Na dvě obratiště – jedno bude v Teslově ulici a druhé na stávají konečné „dvanáctky“ na Nové Hospodě – budou nejčastěji zajíždět vozy linky č. 15, která začíná v Lobzích a projíždí centrální Americkou ulicí. Během špiček je doplní trolejbusy č. 17 z Doubravky a nová linka č. 18 z centrálního autobusového nádraží.

Trať o délce 4,5 kilometru stála 133 miliónů korun, většinu uhradila unie. „Můžeme hovořit o nejvýznamnější změně v této trakci za poslední dvě desetiletí,“ sdělil Michal Kraus, generální ředitel Plzeňských městských dopravních podniků. „Byly použity nejmodernější technologie a materiály a to jak na trolejovém vedení, tak i na signalizaci a zabezpečení,”dodal Kraus.

Na Borská pole naopak přestanou zajíždět autobusové linky č. 41 a 22. „Třicítka“ bude končit už u univerzity, do zmíněné zóny začne naopak zajíždět nová linka č. 29 z Doubravky.

Od uvedeného dne začne platit i řada dalších změn – například přestane jezdit autobus č. 39 z Košutky na Bílou Horu a dále do Sence, kam naopak pasažéry nově dopraví „dvacítka“ jezdící z náměstí Republiky. Trolejbus č. 14 začne zajíždět až k hlavnímu vlakovému nádraží. Nová autobusová linka č. 25 bude ve všední dny spojovat Vinice s lochotínskou fakultní nemocnicí. Změní se i většina grafikonů, podrobnosti jsou na www.pmdp.cz.