Waybook oslavil první narozeniny

Je tomu již rok, co byla spuštěna bezplatná služba Waybook.cz. Jejím cílem je snížit náklady na dopravu a zároveň usnadnit vyhledání spolujízdy, a to nejen studentům.

Během jednoho roku se zaregistrovalo přes 3000 uživatelů. To autory přesvědčilo, že je služba potřebná a vyplatí se jí dále rozvíjet. Waybook se tedy během roku postupně zdokonaloval. Oproti původní verzi přibyla možnost přidávat poptávku, psát zprávy mezi uživateli a byl zpřehledněn výpis jízd. Také registrace je nyní o poznání rychlejší a službu tak lze používat okamžitě. Byly provedeny změny v registraci a uživatelských funkcích, které zpříjemňují využívání Waybooku.

Nyní již o službě lze říci, že je zaběhnutá a odzkoušená v ostrém provozu stovkami uživatelů. Plánů na zdokonalování mají autoři stále dost a navíc bedlivě naslouchají přáním uživatelů na nové funkce. Pokud tedy máte návrhy na zlepšení, budou jistě rádi za vaše připomínky.

Líbí se vám tato služba? Chtěli byste pomoci s jejím rozvojem? Hlavním problémem je stále propagace. Uvedená čísla jsou sice pěkná, na to že se jedná o nový projekt, ale aby mohlo docházet ke zdokonalování nabízených služeb, je třeba daleko víc uživatelů a tedy i větší návštěvnosti. Pomozte tedy autorům s propagací.

Možností jak pomoci je mnoho:

• umístění článku a banneru na různé studentské servery
  • odkazy v sociálních sítích. Ideální jsou např. studentské skupiny na Facebooku, Twitteru, MySpace apod. Uveřejnění článku nebo banneru na vašich stránkách
  • kontaktování správců kolejí a umístění odkazů na kolejní stránky
  • umístění plakátů na kolejní a školní nástěnky (o plakáty můžete autory požádat, jsou samozřejmě zdarma).

Pokud tedy máte možnost pomoci s propagací, udělejte to. Nebo napište autorům Waybooku kontakty na správce kolejí, odkazy na studentské servery, které navštěvujete, a oni již propagaci domluví.

Pamatujte! Waybook je tu pro vás. Aby ho používalo co nejvíce uživatelů a bylo nabízeno co nejvíce jízd, je potřeba dostat službu do povědomí veřejnosti.

Waybook můžete bezplatně začít využívat okamžitě. Odměnou vám budou nejen nižší náklady na cestování, ale třeba i zábava při cestě a navázání nových přátelství.

Autor článku: Jan Svoboda