Fotoreportáž z III. konference ČeSU

Každý semestr se koná jedna konference České studentské unie (ČeSU) a to vždy na jiné univerzitě. Tento semestr konference proběhla ve dnech 8.-10.10. na půdě Škoda Auto Vysoké Školy v Mladé Boleslavi a zúčastnilo se jí zhruba 40 zástupců studentských organizací působících na českých vysokých školách.Hlavním cílem ČeSU je přispívat k rozvoji studentských aktivit na českých vysokých školách, mělo by se jednat o jakousi reprezentativní značku aktivit zaměřených na studenty. Jde v zásadě o jakousi komunikační platformu umožňující svým členům výměnu zkušeností.

Co ČeSU poskytuje? Především prostor pro:

• meziuniverzitní spolupráci studentských organizací

• předávání a navazování kontaktů

• předávání rad a zkušeností

• rozvoj dovedností členů

Dioné je jedna z členských organizací a díky tomu Vám můžeme přinést detailní přehled. 🙂

Cesty se účastnili 2 “velvyslanci” a to Jirka Kohout a Mirek Krbec.

Naše putování začalo ve 14:00, kdy jsme vyrazili směr Praha-Černý Most, odkud naše cesta pokračovala do Mladé Boleslavi.

Do Mladé Boleslavi jsme dorazili kolem 17:00 a čekala nás výprava do Vzdělávacího centra Na Karmeli. Zde nás vřele uvítali pořadatelé.

Obdrželi jsme cedulky (kdybychom se ztratili, tak nálezce ví, kam nás vrátit :)) a souhrnné informace o programu konference. Po seznámení jsme se vydali do našeho ubytovacího zařízení (Internátní zařízení Střední odborná škola a střední odborné učiliště).

Slavnostní přivítání spojené s večeří proběhlo v zařízení jménem Graal Club. Z tohoto místa neuvidíte žádné fotky. Důvodem je nespokojenost s obsluhou. Zde je to možná normální, ale kdokoli z Plzně není určitě zvyklý čekat skoro půl hodiny na pivo (pokud lze Kozla nazvat pivem).

Páteční program byl zakončen večerní procházkou po Mladé Boleslavi.

Sobotní program byl zahájen snídaní

Rohlíková hlídka

Po snídani následoval blok, zahrnující představení jednotlivých účastníků. Samozřejmě nemohla chybět i naše prezentace o serveru Dioné a rádiu Bomba, největší úspěch ale sklidilo podle očekávání povídání o Ústavu birologie a systému Chlastag.

Na oběd jsme vyrazili kolem 15:00 a to do Muzea Škoda Auto. Zde jsme si mohli spravit chuť plzeňskou dvanáctkou. Prohlídka zdejšího muzea následovala hned po obědě. Zde jsme mohli vidět spoustu typů vozidel. Prototypy,

první “vlaštovky” Laurina a Klementa,

první vozy,

Náš veselý průvodce

vozidla pro VIP klientelu,

vozidla, která se vyskytla v televizi

a závodní vozy

Po zhlédnutí filmu dokumentujícího výrobu automobilů Škoda, vydali jsme se na cestu do Olympia centra, kde byl připraven turnaj v bowlingu.

Rozřazení do týmů

Přátelská atmosféra panovala po celou dobu turnaje

Vyhlášení vítězů

Nedělní ráno bylo pro některé účastníky zničující

Pro srovnání:

Pátek 18:00

Neděle 8:00

Nedělní program, určený jen pro členské organizace, byl velice přínosný z hlediska dalšího rozvoje jednotlivých studentských organizací. Dozvěděli jsme se řadu věcí o organizování a financování studentských akcí, poté jsme si ve skupinkách vyzkoušeli získat finanční obnos na imaginární akci. Tímto “cvičením” nás prováděl zkušený zaměstnanec firmy PWC.

Po obědě skládajícím se z pizzy, jsme debatovali o budoucnosti ČeSU.

Příští konference bude v březnu 2011 v Praze na České zemědělské univerzitě. Prezidentka pořádající Stavovské unie ČZU Zuzana Věšínová byla “korunována” v klášteře, který se nachází hned vedle komplexu Na Karmeli.

Byla stanovena i místa a rámcové termíny dalších 3 konferencí ČeSU:

• říjen 2011, Praha, pořádá organizace IFMSA (celosvětové sdružení studentů medicíny, v Čechách má pobočky na všech lékařských fakultách s výjimkou nově vzniklé LF v Ostravě)

• březen 2012, Plzeň, pořádá Dioné

• říjen 2012, Praha, pořádá sdružení Ekonom působící na VŠE

Rovněž se diskutovalo o případné postupné transformaci ČeSU, která v současné době nemá žádnou právní subjektivitu, v občanské sdružení. Ještě dříve by však mělo být představeno logo unie a přichystána brožura studentských organizací, které se na tomto projektu podílejí.

Byl s námi, alespoň symbolicky, i pan prorektor 🙂

Zde je důvod, proč jsme se tam měli krásně. 🙂

Veškeré fotografie pořízené naším fotoaparátem zde

Autoři článku: Mirek Krbec ve spolupráci s Jirkou Kohoutem