Jazykové konkurzy IAESTE

Co, že tu vlastně je? Jazykové konkurzy, které pořádá studentská organizace IAESTE při ZČU v Plzni. Jakožto potencionální zájemce o praxi v zahraničí jsem se rozhodla, že vyzpovídám svého kamaráda a kolegu Martina Fejta, abych se dozvěděla víc:

RP: K čemu jsou pro mě, jakožto pro studentku, takové konkurzy dobré?
MF: Pokud chceš přes naši organizaci vyjet na praxi do zahraničí, jsou pro Tebe jazykové konkurzy nutností, není se ale čeho bát.

RP: Z jakých jazyků se tedy konkurzy konají a jakou musím mít jazykovou úroveň, abych se na ně mohla přihlásit?
MF: Konkurzy probíhají z anglického nebo německého jazyka a mají vždy dvě části – písemný test a ústní pohovor s rodilým mluvčím. Ústní části se účastníš bez ohledu na výsledky části písemné. Co se jazykové vybavenosti týče, testy nejsou nijak odborně zaměřené, vystačíš si tedy s obecnou slovní zásobou.

RP: Jak se mám přihlásit na konkurz?
MF: Na stránkách naší organizace si najdeš na horní liště sekci student, potom v levém sloupečku “Chci na praxi do zahraničí”. Rozbalí se Ti pod-menu, kde klikneš na “termíny konkurzů”. Pak už jen najdeš v tabulce naší univerzitu a klikneš na přihlásit. Pak vyplníš formulář a je to hotovo! Nebo můžeš prostě kliknout na následující odkaz a dostaneš se okamžitě k registračnímu formuláři.

RP: Musím za účast na konkurzu platit nějaký poplatek?
MF: Ne, nemusíš, konkurzy jsou zdarma a výsledky konkurzů jsou platné dva roky, tedy aktuální rok, ve kterém děláš konkurz a rok následující.

RP: Chtěl bys ještě dodat nějaké důležité informace?
MF: Ano, hodně důležitá informace je, že se konkurzy konají ve středu 3. 11. 2010 v místnosti UR 007 (zasedací místost rektorátu). Pokud by měl kdokoli nějaké dotazy ohledně konkurzů nebo zahraničních praxí, může mě kontaktovat na mailu martin.fejt@iaeste.cz a já mu rád odpovím.

Radka Pavlíková