Červenec 2009

No Picture

Z Plzně do vesmíru

Významná událost pro Českou republiku, ale i pro Plzeň. Do našeho města totiž na pozvání Astronomického ústavu Akademie věd ČR zavítá americký astronaut Andrew Feustel.No Picture

Kdo zaplatí přípravu učitelů přírodovědných předmětů?

Příprava učitelů základních a středních škol v přírodovědných oborech je tradiční součástí činnosti jak naší, tak i celé řady dalších českých univerzit. V posledních letech je však patrný drastický pokles zájmu maturantů o tyto obory (pořadí podle toho, kde je situace nejhorší: 1. fyzika, 2. chemie, 3. matematika, o vstupních znalostech uchazečů pak raději ani nemluvme). To má vedle očekáváného nedostatku pedagogů zásadní vliv i na fungování vysokoškolských pracovišť, která jejich výuku zajišťují.


No Picture

Vybíráme nový notebook…

Kolik studentů na naší univerzitě potřebuje ke studiu počítač? Nejlepším řešením, zdá se, je notebook, ale do jaké míry se na něj můžete spolehnout? Vybrali byste si jinou značku? Lepší servis? Možná právě o prázdninách, kdy máte dostatek času na přemýšlení a hlavně instalaci nového softwaru, uvažujete o změně… Vězte, že já o tom také přemýšlím. Následující článek vám možná může poskytnout pohled, z jakého jste na výběr počítače ještě nikdy nehleděli.