Prosinec 2009


No Picture

Nicky, Nicky, Nicky

Před několika lety začalo být uplaňováno pravidlo, že výsledky písemek nemají být z důvodu ochrany osobnosti zveřejněny přímo pod jménem studenta. V důsledku toho se řada vyučujících uchýlila k jednoduchému systému, že si každý na písemku napíše přezdívku (nick), pod kterým bude následně jeho výsledek uveden na internetu popř. někde na nástěnce.


No Picture

Masarykovy boty

Mezioborové aktivity NTC ZČU pořádají ve dnech 11. až 14. ledna 2010 MASARYKOVY BOTY. O co jde?No Picture

Veletrh studentských organizací 2009 (Zhodnocení)

Jsem považován za pesimistu, ale takovou účast na veletrhu jsem tedy nečekal. Letáčky, na nichž se mohli návštěvníci vyjádřit ohledně fungování Dioné, jsem vytiskl rovnou stovku. A kolik jsem jich nesl domů vyplněných?


No Picture

ZČU na Facebooku

Sociální síť Facebook je stále populárnější. Každým dnem přibývají noví uživatelé i skupiny sdružující lidi podle těch nejrůznějších kritérií, náklonností k nějakému televiznímu seriálu počínaje a třeba souhlasem s poslední dobou velmi rozšířenou myšlenkou, že „Škola není hospoda, aby se v ní vysedávalo každý den“ konče. Podívejme se, jakým způsobem se na Facebooku projevuje naše univerzita.


No Picture

Bakalářka za 12 000Kč, diplomka za 20 000Kč

Obchod s absolventskými pracemi bohužel zašel až tak daleko, že se úplně legalizoval. Jakoukoliv seminární či diplomovou práci si můžete jednoduše legálně objednat na internetu, legálně za ní zaplatit a pak si s ní můžete dělat co chcete, třeba jí odevzdat a obhájit.


No Picture

Hlasování o vzhled FAV triček – finále

Do finále postupuje celkem 11 návrhů a to díky shodě hlasů na 10. místě. Systém hlasování je nyní zcela jiný. Každý má právo určit pořadí, v jakém se mu líbí/nelíbí dané návrhy.


No Picture

Nový grantový systém na ZČU

Prostředky na tzv. speficický výzkum (v rámci celé univerzity to pro rok 2009 bylo zhruba 35 mil. Kč) budou od roku 2010 rozdělovány jiným způsobem než dosud. V souladu se směrnicí rektora číslo 34/2009 vzniká nový Grantový systém ZČU, jehož prostřednictvím bude podporován rozvoj výzkumu a vývoje na univerzitě.


No Picture

ESN Winterthur v Plzni

 Ve čtvrtek 5. listopadu přivítala studentská organizace ESN Plzeň na radnici členy ESN Winterthur, švýcarského partnerského města. (pozn.: ESN je studentská organizace složená ze studentů dobrovolníků, kteří pomáhají zahraničním studentům s různými otázkami, věcmi či problémy při jejich příjezdu do Čech, ale i během jejich pobytu u nás. Pořádá pro ně různé výlety, kulturní a vzdělávací akce, ski trip a také různé party.) Spolu se studenty přijela i celá delegace, která však měla oddělený program s představiteli města Plzně.