Duben 2010

No Picture

Zažij 100% evropské prázdniny

Chtěli byste o letních prázdninách zažít spousty zábavy, cestovat, poznávat nové kultury, místa a lidi a možná se i mezi tím vším něco nového naučit – pokud vás alespoň jedna z výše uvedených věcí zaujala, měli byste se zajímat o Letní univerzity! Jedná se o zajímavé akce v délce 1–3 týdnů, pořádané studenty – pro studenty a to po celé Evropě!No Picture

Zkrácený záverečný semestr studia

Někteří studenti mají v posledním ročníku studia zvýhodněné podmínky ke studiu a přípravě na státní závěrečné zkoušky. Jedná se o studenty třetích ročníků bakalářského studia, druhých ročníků navazujícího magisterského (inženýrského) studia a pátého ročníku neděleného magisterského studia. Kteří studenti jsou zvýhodněni (a kteří ne) se dočtete v následujícím článku.


No Picture

Počty přihlášek na ZČU v roce 2010

Pojďme se podívat, jak to vypadá se zájmem o studium na naší univerzitě. Které fakulty a obory jsou mezi uchazeči nejpopulárnější? A jak s preferencemi potenciálních budoucích studentů zamíchala aféra FPR?


No Picture

Plzeň přivítala LTC

Ve dnech 9. – 11. 4. se v Plzni uskutečnil Lokální tréninkový  kurz (LTC) studentské organizace AEGEE. Víkendové akce s podtitulem  Let’s Take a Chance se zůčastnilo dvacet tři účastníků, kteří byli ubytováni na Bolevecké koleji.No Picture

Fotografická soutěž Dioné o notebook

Dioné vyhlašuje amatérskou fotografickou soutěž na téma ZČU o mnoho cen, jako jsou notebook ASUS, 2GB flash disky a další. Máte fotografii, která je povedená nebo která je vtipná, a nějakým způsobem se týká studia či života na ZČU? Pak je tato soutěž určena především pro vás.
SOUTĚŽ UKONČENA


No Picture

BOMBAfest – kompletní LineUp a informace o akci!

BOMBAfest, nebo-li studentský festival pořádáný studenty z rádia Bomba, za podpory ZČU a studentského serveru DIONÉ, je v plném proudu příprav a již ve středu 5.května se představí v plné své síle


No Picture

Změny financování VŠ a příprava učitelů

V současné době se připravuje další významná změna financování vysokého školství, jež by měla být realizována s účinností od roku 2011. Její součástí je nepochybně řada pozitivních a nutných změn vedoucích k utlumení neúměrného nárustu počtu studentů českých vysokých škol. Z hlediska kvalitní přípravy budoucích učitelů základních a středních škol však alespoň současná verze těchto změn představuje jen další z mnoha hřebíčků do rakve.


No Picture

Projekty ZČU v operačním programu VaVpI uspěly

Všechny 4 projekty naší univerzity v Operačním programu Výzkum a vývoj pro inovace (VaVpI) úspěšně prošly mezinárodním hodnocením a byly Řídícím orgánem doporučeny do závěrečné fáze hodnocení. V ní proběhnou negociace (upřesnění parametrů projektu, v některých případech krácení finančních prostředků) vedoucí k samotnému vydání rozhodnutí o poskytnutí dotace. Dnes to oznámilo ministerstvo školství.