Říjen 2010


No Picture

Výsledky voleb – kolejní samosprávy, GRAS, SK RVŠ

V týdnu od 18. do 24. října proběhly na kolejích volby představitelů kolejních samospráv pro funkční období listopad 2010 – říjen 2011. Hlasy byly sečteny na středeční schůzi SK AS ZČU, kde se zároveň volil jeden zástupce studentů do komise GRAS (Grantová podpora aktivit studentů) a delegát+náhradník do Studentské komory Rady vysokých škol (SK RVŠ). A jak všechna ta hlasování dopadla?


No Picture

Studentské Nečtiny 2010

O víkendu 29. – 31.10. proběhne na zámku v Nečtinech již 3. ročník tzv. Studentských Nečtin. Členové SK AS ZČU, studentských komor fakultních senátů a zástupci studentských organizací působicích na ZČU na této akci tradičně diskutují o řadě aktuálních témat. A co bude na programu letos?


No Picture

Jazykové konkurzy IAESTE

Co, že tu vlastně je? Jazykové konkurzy, které pořádá studentská organizace IAESTE při ZČU v Plzni. Jakožto potencionální zájemce o praxi v zahraničí jsem se rozhodla, že vyzpovídám svého kamaráda a kolegu Martina Fejta, abych se dozvěděla víc:No Picture

Fotoreportáž z III. konference ČeSU

Každý semestr se koná jedna konference České studentské unie (ČeSU) a to vždy na jiné univerzitě. Tento semestr konference proběhla ve dnech 8.-10.10. na půdě Škoda Auto Vysoké Školy v Mladé Boleslavi a zúčastnilo se jí zhruba 40 zástupců studentských organizací působících na českých vysokých školách.


No Picture

Waybook oslavil první narozeniny

Je tomu již rok, co byla spuštěna bezplatná služba Waybook.cz. Jejím cílem je snížit náklady na dopravu a zároveň usnadnit vyhledání spolujízdy, a to nejen studentům.No Picture

Zveřejněna programová prohlášení kandidátů na rektora ZČU

Oba kandidáti na post rektora ZČU, ředitel NTC doc. RNDr. Miroslav Holeček a děkanka FZS PaedDr. Ilona Mauritzová, Ph.D., představili své volební programy.  Diskuze o nich proběhne na setkání akademické obce s kandidáty, které se připravuje na středu 20. října od 16:00 v aule budovy FPE ve Veleslavínově ulici (místnost VC 301).


No Picture

Blíží se první Festival absolventů ZČU

Po dlouhé době, kdy tato oblast byla spíše na okraji zájmu, se pomalu začíná rozvíjet spolupráce naší univerzity s absolventy. Vznikl Klub absolventů ZČU a na začátek listopadu se připravuje první Festival absolventů ZČU.