Únor 2011

No Picture

Noví prorektoři ZČU

Rektorka ZČU doc. Ilona Mauritzová, Ph.D. před několika dny zveřejnila jména nových prorektorů ZČU, kteří by se měli ujmout svých funkcí s platností od 1. března 2011. Kdo tedy bude působit v novém vedení univerzity?


No Picture

JUBILEJNÍ 10. semestrník UNIVERZITNÍHO UPÍRA 2011

Milí studenti a kolegové,

blíží se nám březen a s ním i další semestrník tradiční akce, kterou pořádá tým SKVAIP a SK AS FPE ve spolupráci s Transfúzním oddělením FN Bory. Tentokrát se náš slavnostní „upírek“ bude konatNo Picture

Pohovory, noční můra českých studentů

Čeští a slovenští studenti vysokých škol si připadají nepřipraveni k nástupu do zaměstnání. Alespoň to říkají výsledky průzkumu, který provedla studentská organizace AIESEC, organizátor setkání studentů se zástupci firemní sféry Career Days. Do studie bylo celkově zahrnuto 197 studentů českých vysokých škol a skládala se z několika jednoduchých otázek.No Picture

Návrh rozpočtu na rok 2011

Na konci leda zveřejnilo Ministerstvo školství rozpis příspěvku vysokým školám na rok 2011. Zároveň byly určeny výše příspěvků a dotací na další důležité věci jako jsou například sociální záležitosti studentů (ubytovací a sociální stipendia, dotace na stravování) či rozvojové programy ministerstva… 


No Picture

FZS získala akreditaci pro navazující magisterské studium

Akreditační komise ČR na svém zasedání na začátku února rozhodla o udělení akreditace FZS ve studijním oboru Ošetřovatelství ve vybraných klinických oborech (studijní program Ošetřovatelství). FZS tak vůbec poprvé získala možnost otevřít navazující magisterské studium. Byly posuzovány i akreditační žádosti dalších součástí ZČU.


No Picture

Novinky z Univerzitní knihovny

Univerzitní knihovna ZČU přišla v nedávné době se dvěma změnami, které se poměrně zásadně týkají studentů. Jde o zavedení jednotného přihlašování (tj. přihlašování pomocí Orion loginu a hesla) do knihovnického systému a změnu otevírací doby některých pracovišť knihovny.


No Picture

Reprezentační ples ZČU 2011

Zveme vás na tradiční Reprezentační ples Západočeské univerzity v Plzni, který  i  v letošním roce proběhne ve všech sálech Měšťanské besedy. Termín letošního plesu je pátek 18. března a začátek je ve 20 hodin. 


No Picture

Hodnocení VaV za rok 2010 – výsledky ZČU

Na konci ledna byly na www.vyzkum.cz zveřejněny výsledky hodnocení výzkumu a vývoje za rok 2010. Do něho byly zahrnuty výsledky dosažené v letech 2005-2009. Podívejme se, jak si v tomto srovnání vedla ZČU.