Březen 2011

No Picture

Předběžné výsledky voleb do AS FPR

Volby do Akademického senátu FPR (AS FPR) přinesly rozporuplné výsledky. Zatímco ve studentské části zvítězila Koalice Veritas mající blízko k bývalému vedení FPR, mezi akademiky triumfovali kandidáti v zásadě podporující současného děkana prof. Květoslava Růžičku, CSc. Celkově by měli mít v novém senátu převahu stoupenci současného vedení. Předběžné výsledky hlasování si můžete stáhnout zde.


No Picture

Upozornění a výzva: falešné lístky na Studentský ples ZČU!

Milí studenti, přemýšleli jsme, zda k tomuto kroku přistoupit, bohužel nám někteří z Vás ale jinou šanci nedali. Jsme velice zklamaní z toho, že i mezi studenty univerzity, mezi lidmi, u kterých by se snad očekávalo férové a čestné chování, se najdou tací, kterým tento pojem asi moc neříká. Jedná se o to, že se v oběhu začínají objevovat falešné, zkopírované či jinak padělané lístky na Studentský ples ZČU.No Picture

Majáles – fesťák jako (Mato)noha

Festival vítání jara, studentský Majáles, se chystá překonat návštěvní rekord z minulých let. Pomoci by k tomu měl i známý český herec Tomáš Matonoha, který bude celým programem provádět. Během hlavního dne oslav se na čtyřech pódiích vystřídají největší hvězdy české a slovenské populární hudby. 


No Picture

Inaugurace rektorky

Ve čtvrtek 24.3. proběhla inaugurace rektorky ZČU. Pár obrázků a video můžete shlédnout zde.


No Picture

Dojde ke slučování vysokých škol?

Již poměrně dlouhou dobu se mluví o tom, že v České republice je více vysokých škol (celkem 26 veřejných, 2 státní a 45 soukromých) než by bylo zdrávo. Až donedávna však nebyly podnikány žádné kroky vedoucí ke snížení uvedených počtů. Nyní to vypadá, že i v souvislosti se zamýšleným vytvářením výzkumných univerzit možná dojde ke slučování některých škol. A to rozhodně ne škol bezvýznamných (ať už počtem studentů či jejich celkovou pozicí). 


No Picture

Jižní předměstí ovládnou studenti!

6. dubna 2011 se otevřou brány bývalé nádražní budovy na zastávce Plzeň Jižní předměstí a v 16:00 bude zahájeno další pokračování studentského festivalu BOMBAfest. Tento festival se odehraje již popáté (poprvé proběhl s názvem Kapeláž 2009) a zase přinese návštěvníkům něco nového. Tým moderátorů rádia BOMBA, který akci pořádá, si opět dal záležet, aby i toto pokračování festivalu mělo co nabídnout.


No Picture

Kauza Bátora a postoj národní reprezentace studentů

V posledních týdnech se odehrává poměrně ostrá diskuze týkající se uvažovaného jmenování Ladislava Bátory poradcem ministra školství. Musím říct, že zpočátku mě tato kauza příliš nezajímala a pokládal jsem ji za jeden z klasických „tanečků“ odehrávajících se na české politické scéně. Situace se změnila ve chvíli, kdy do celé věci vstoupila Filozofická fakulta UK (FF UK)  a následně i národní reprezentace studentů českých vysokých škol – Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ).


No Picture

Reportáž ze 4. konference České studentské unie

O víkendu 11. – 13. března v Praze proběhla již 4. konference České studentské unie (ČeSU) sdružující zhruba 30 studentských organizací z různých částí republiky. Na akci samozřejmě nemohli chybět ani zástupci našeho serveru. Předtím se na půdě České zemědělské univerzity konal historicky 1. meziuniverzitní veletrh studentských organizací.


No Picture

Věcný záměr nového zákona o VŠ

V nedávné době byl do připomínkového řízení poslán dlouho očekávaný věcný záměr zákona o vysokých školách, který by mě být jedním z nejdůležitějších bodů plánované reformy. Jaké změny návrh přináší a jaké na ně lze očekávat reakce?