Květen 2011

No Picture

15. MČR v Allkampf-Jitsu – shrnutí

Dne 21. 5. 2011 proběhlo v Chomutově 15. mistrovství ČR v Allkampf-Jitsu (AKJ je moderní bojové umění využívající propracované asijské techniky boje.


No Picture

Léto s jazykovým klubem HelpChat v Plzni

Na toto léto studentská organizace AIESEC, ve spolupráci s jazykovou školou Eufrat v Plzni, připravila jedinečný jazykový projekt nazvaný HelpChat, který je zacílený na zdokonalování konverzačních dovedností studentů v anglickém, německém a francouzském jazyce.


No Picture

Sportovat s KTS může každý! Nebo ne?

Každý z nás (alespoň ze „zeleného trojúhelníku“) se v prvním ročníku setkal s pány, kteří nám z nějakého podivného důvodu měřili fyzickou zdatnost v plavání, běhu a dalších disciplínách. Tito pánové jsou z KTS (Katedry tělesné výchovy a sportu) a starají se o sportovní vyžití na Západočeské univerzitě. Pokud jste o této katedře nikdy neslyšeli, je tento článek přesně pro vás.


No Picture

O nezaměstnanosti absolventů

Nezaměstnanost absolventů se v poslední době stává velmi ostře sledovaným kritériem, které má i dosti velký vliv na hodnocení kvality vysokých škol. Podle současného návrhu Zásad financování VŠ by dokonce více než 60% ukazatele kvality u Bc. studia a 40 % ukazatele kvality u navazujícího Mgr. studia mělo být určeno právě na základě nezaměstnanosti absolventů. Podle ukazatele kvality se přitom bude rozdělovat až 30% dotace na hlavní činnost. Podívejme se, jak si v tomto kritériu stojí jednotlivé součásti ZČU…


No Picture

Jak vypadají státnice na ZČU?

Pomalu se blíží období státních závěrečných zkoušek a tím se vcelku pochopitelně dostává do popředí otázka, jak tyto zkoušky vypadají
na jednotlivých součástech univerzity a jaké trendy lze v této oblasti očekávat do budoucna.


No Picture

AS FPR – transparentnost ano, ale tajně

Hned první jednání nového Akademického senátu Fakulty právnické se neslo v duchu odporu k transparentnosti a otevřenosti vůči veřejnosti. AS FPR zakázal univerzitnímu kameramanovi nahrát jejich ze zákona veřejné jednání. 


No Picture

Nejnovější aktivita na ZČU

V současné době vzniká projekt, který by měl zlepšit pozitivní pohled na naší univerzitu. Tím projektem je Sbor dobrovolných hasičů Západočeské univerzity v Plzni.


No Picture

Blíží se volba děkana FPE

Ve středu 1. června bude Akademický senát FPE volit nového děkana této fakulty. Zatím vše nasvědčuje tomu, že v jejím čele zůstane i na další čtyřleté období současná děkanka doc. Jana Coufalová, CSc.


No Picture

Hledá se lovec!

Rád cestuješ, líbí se Ti dobrodružství, s nadšením poznáváš nové lidi,
objevuješ nová místa a kultury? Ale letos o prázdninách Ti tvoje cesta za poznáním nevyšla? Nezoufej … IAESTE přiveze dobrodružství za Tebou.


No Picture

Jak je to s obtížností na FST?

Milí přátelé

Tento článek se týká hlavně, ale nejen Vás, studentů FST, kteří stále bojujete o titul bakalář. Najdete zde hodnocení předmětů, které jste již absolvovali a také těch, které vás ještě čekají. Výsledky nejsou nijak odvozeny z hodnocení předmětů na stránkách portal.zcu.cz.