Červenec 2011

No Picture

Podezřelé seznamovací kurzy pro nastupující studenty ZČU

Běžnou součástí života řady českých vysokých škol se v posledních letech staly seznamovací kurzy, kdy prváci vyjíždějí na několik dnů mimo univerzitní město, aby se věnovali různým, se studiem více či méně souvisejícím, aktivitám. Naší univerzitě se zatím akce tohoto typu v podstatě vyhýbaly, letos se jich však novým studentům nabízí hned několik. Některé z nich však vzbuzují velké pochybnosti.


No Picture

Bajka

Lenka moc ráda nakupovala oblečení. Vždycky vypadala in, a přitom za svůj šatník zdaleka neutratila tolik peněz, jak by se na první pohled mohlo zdát.


No Picture

Diskuze o zrušení papírového indexu na FPE

Na FF a UUD byly v roce 2009 zrušeny papírové indexy. O podobném kroku (vžil se pro něj poněkud nepřesný název „zavedení elektronického indexu“, ačkoliv se nic nového nezavádí a zůstávají pouze další současné způsoby evidence studijních výsledků – STAG a papírové zápočtové resp. zkouškové katalogy) se nyní uvažuje na FPE. Vedení fakulty se v této souvislosti rozhodlo ve spolupráci se tamní studentskou organizací SKVAIP zjistit názory studentů na tuto změnu. A jak toto hlasování dopadlo?