Říjen 2011

No Picture

Prvních pár týdnů očima prváka

 Každý z nás byl, anebo právě teď je, prvákem. Každý z nás měl, a nebo má nějaké výhrady a připomínky k univerzitě. Jak to vnímají letošní prváci se dočtete zde.No Picture

Dioné hledá redaktory

Možná jste si při návštěvě univerzitních budov všimli plakátů, na kterých je napsáno, že hledáme nové redaktory.

Je to skutečně tak. Jestliže máte zájem psát články, hledáme právě vás!


No Picture

Normální semestr na FAVce

Po několika letech studia zjistíte, že je to vlastně dokola jedno a to samé. Zápočty, semestrálky, zkoušky, zápočty, semestrálky … Jak vypadá takováto rutina na FAVce? Jáchym by mohl vyprávět.


No Picture

I letos na praxi do zahraničí s IAESTE

Akademický rok sice teprve začal a prázdniny se zdají být v nedohlednu, přesto je právě teď ten nejvyšší čas začít uvažovat, co s volným časem během léta. Navštívit exotickou zemi? Poznat nové lidi? Nebo si najít praxi a obohatit si životopis? Těžká volba. A co to všechno spojit dohromady?


No Picture

Minulost a současnost křížkových předmětů

Podle Studijního a zkušebního řádu ZČU mohou existovat v 1. semestru předměty, jejichž nesplnění do data daného harmonogramem (zpravidla konec února) vede automaticky k ukončení studia a to bez ohledu na počet získaných kreditů. Tyto tzv. křížkové předměty bývaly ještě před několika lety klasickou součástí řady studijních plánů, nyní už přežívají pouze na několika málo oborech a většina současných prváků o jejich existenci ani neví. To, které předměty mají tento status, ostatně není uvedeno ani ve studijních plánech na Portálu ZČU ani v přehledech na stránkách univerzity.


No Picture

Na Brigadu

Sedim na lavičce někde v centru a čekám, až otevřou menzu.


No Picture

Volby do AS ZČU

V týdnu od 7. do 13. listopadu proběhnou na naší univerzitě volby do AS ZČU na volební období 2012-2013. Uvnitř článku najdete seznam kandidátů za jednotlivé volební celky a jejich části. Postupně budeme uveřejňovat rovněž prezentace těch, kteří se budou o důvěru voličů ucházet ve studentských částech jednotlivých fakult a ve volebním celku studentů doktorského studia. Již nyní však můžeme říct, že v řadě případů budou volby pouze čistě formální, protože počet kandidátů nepřevyšuje počet volených zástupců…


No Picture

Knihotoč, aneb vezmi knihu na výlet

Pokud cestou při přecházení z budov Klatovská-Chodské náměstí, nekoukáte jen do poznámek na další cvičení, anebo po výstavních kouscích opačného pohlaví, zajisté jste si všimli knih, které jsou pře


No Picture

Protesty proti uzavření bufetů na FEL a FAV/FST

Ke konci kalendářního roku by měl být ukončen provoz bufetů nacházejících se v přízemí budov FAV a FEL. Řada studentů univerzity proti této změně protestuje. Některé informace, které se v této souvislosti objevují, však nejsou přesné a je třeba je uvést na pravou míru.


No Picture

Konference ČeSU v Brně – Studentské organizace na jednom místě

Tento víkend proběhla již 5. konference ČeSU (Česká studentská unie). Tato unie sdružuje zhruba 35 studentských organizací z celé České republiky a tvoří provázanou síť. Díky tomu se dostane každé studentské organizaci pomoci v podobě sdílení nápadů, kontaktů a zkušeností. Letošní semestrník byl zaměřen především na práci týmu, ať už směrem k teambuildingu přes time management až k informacím, jak žádat o granty. Konferenci připravili studenti z medické organizace IFMSA, která funguje na všech českých lékařských fakultách.