Listopad 2011

No Picture

Darovat krev? Ano či ne

 Jaké je to vůbec darovat krev? Tuto otázku jsem si pokládala pár let, ale nikdy jsem neměla tu odvahu jít na transfuzní oddělení.


No Picture

Ohlédnutí za Eričinou přednáškou

Erika přijela z Mexika. Ale to už asi víte. Také asi víte, že do Plzně přijela na pracovní stáž, kterou jí zde zprostředkovala studentská organizace IAESTE. A nejspíš víte i to, že Erika pro studenty uspořádala malou přednášku o tom, jaký je život stážisty. Protože je ale Mexiko pro nás přeci jen exotickou zemí, seznámila nás hlavně se svou domovinou.


No Picture

Druhý termín konkurzů na praxe

Požadavky zaměstnavatelů na zájemce o pracovní pozici se každou chvíli rozšiřují. Často už pouhý diplom a nějaká praxe nestačí. Podobně je to i s jazyky.


No Picture

Jsou na to skripta?

Starší studenti již určitě vědí, co všechno člověk dokáže, pokud mu dýchá termín na záda. Jáchym má s těmito situacemi svou vlastní zkušenost.


No Picture

Ohlédnutí se za volbami do AS ZČU

Mdlá předvolební kampaň, poklidný průběh, vesměs nízká až velmi nízká volební účast a celkem očekávatelné výsledky. Tak by se daly alespoň z pohledu studentské části shrnout volby do AS ZČU, které na naší univerzitě probíhaly minulý týden. V akademické části pak byly v účasti voličů zaznamenány obrovské rozdíly mezi jednotlivými fakultami, až na výjimky se však i zde obešlo hlasování bez velkých překvapení.


No Picture

Krátké představení Orion 7

Windows XP v podobě Orion XP je s námi již několik let. Ukončení podpory, jak ze strany Microsoft, tak ze strany výrobců hardware, se již nezadržitelně blíží. Operační systém Windows Vista se nezdařil, a tak se naši vývojáři od prvních beta verzí Windows 7 usilovně zabývají implementací do výpočetního prostředí Orion.


No Picture

Seznamte se s Erikou

Erika pochází z Mexika. K nám do České republiky přijela na pracovní stáž, kterou jí zařídilo IAESTE. Na stáži získala mnoho zkušeností, seznámila se se spoustou lidí a užila si hodně zábavy. Rozhodla se, že si svoje zážitky nenechá pro sebe, ale že se o ně podělí se všemi, kteří si pohrávají s myšlenkou vyjet na praxi do zahraničí, ale zatím váhají.


No Picture

Univerzitní upír – 11. semestrník

V úterý 22. 11. (od 7 do 12h) a ve středu 23. 11. (od 7 do 17h) proběhne 11. semestrník tradičního UNIVERZITNÍHO UPÍRA – akce, při které (nejen) studenti, absolventi a vyučující ZČU přicházejí na Transfuzní oddělení FN Plzeň, aby darovali krev a společně tak možná zachránili několik životů. Srdečně vás zvou a na setkání s vámi se těší pořadatelé ze studentského týmu SKVAIP a SK AS FPE a personál TO!


No Picture

Mužský vs. ženský mozek

Ženy mají horší orientační smysl a většina z nich nedokáže zaparkovat. Muži mají problémy s tím, dělat více věcí najednou. Naše mozky se totiž diametrálně odlišují.


No Picture

V Plzni jako v Německu

Blížila se sedmá hodina večerní a my se chystali na v pořadí již druhý z cestovatelských večerů.