Leden 2012

No Picture

Dny otevřených dveří na ZČU

Mnozí z Vás si jistě všimli, že v průběhu ledna probíhal na Vaší či jiné fakultě Den otevřených dveří.
No Picture

Akademické svobody a řízení vysokých škol

Členové akademické obce Univerzita Karlovy přijali na svém čtvrtečním shromáždění velmi ostrou rezoluci odsuzující současné návrhy týkající se reforem ve vysokém školství (konkrétně jde o věcné záměry zákonů o vysokých školách a o finanční pomoci studentům). Jedním ze zásadních bodů rezoluce se týká údajného ohrožení akademických svobod v souvislosti s návrhy na změnu řízení vysokých škol. Pojďme se na toto téma podívat trochu podrobněji.  
No Picture

Do světa za kulturou a praxí

Chtěli byste vyjet do zahraničí, ale válet se na pláži či chodit po památkách vám nestačí? Pak by stáž mohla být tím pravým řešením. Přihlašte se a získejte zajímavou možnost vycestovat.


No Picture

Studijní neuspěšnost na ZČU v roce 2011

Rok 2011 před několika dny skončil a proto je přirozené se podívat na to, jak si naše univerzita vedla v různých statistikách, které se za jednotlivé roky sledují. V tomto článku se podíváme na problematiku studijní neúspěšnosti na jednotlivých součástech ZČU…


No Picture

Zasedání AS FPE

     Od 1. ledna se na fakultách vymění starý Akademický senát za nový. Na FPE proběhlo zasedání staronového senátu 5. ledna od 14:00. Zahájení se ujala paní děkanka Doc.


No Picture

Kdo byl nově dosazen do funkcí v AS ZČU?

Dne 4. ledna proběhlo první zasedání AS ZČU. Hlavním bodem v programu byla volba na pozici předsedy, místopředsedy a tajemníka AS ZČU. Mimo obsazení funkcí v samotném senátu, se také po skončení jednání sešla Studentská komora a hlasovala o obsazení na funkcích předsedy, místopředsedy a tajemníka SK.