Říjen 2012

No Picture

SOUTĚŽ – pošli fotku a vyhraj pomocníka pro psaní bakalářské práce

Čeká tě psaní bakalářky? A co takhle vyzkoušet knihu, která může pomoct se zpracováním celého obsahu a poradit, jak ji obhájit. Vlastně se jedná o takový pomocný sešit a knihu s návodem v jednom (záleží, z kreré strany začneš listovat). Dioné dostalo jednu takovou knihu a tak se redakce rozhodla, že vypíše soutěž.


No Picture

Kam vlastně spadáme? Aneb studenti práv v nejistotě

Jak jsme již informovali zhruba před měsícem, rozhodnutí ministra školství ve věci FPR mělo za následek, že studenti magisterského oboru Právo přestali být členy akademické obce FPR, což mimo jiné vedlo k vyhlášení nových voleb do studentské komory zdejšího fakultního senátu i k doplňovacím volbám 2 studentských zástupců FPR v AS ZČU. Ukazuje se však, že situace není tak jednoznačná a různí lidé si ji vykládají velice rozdílně.No Picture

Thai box – první návštěva

 Chtěl bych se podělit o své první dojmy a zkušenosti. Důvodů, proč jsem se rozhodl vyzkoušet thai box v AtomGymu v Plzni, je hned několik.


No Picture

Exodus Na Sever

Ráno před letošním podzimním Exodem jsme se probudili do mlhy husté jak na anglických blatech. Silnice se vlhce leskly a do ticha padalo mokré podzimní listí.No Picture

Druhý ročník soutěžního projektu adVENTURE

 

Sdružení pro zahraniční investice (AFI) a Americká obchodní komora (Amcham) vyhlásily druhý ročník soutěžního projektu adVENTURE.

adVENTURE je otevřená soutěž, jejímž cílem je podpořit rozvoj inovativních nápadů, start-up firem a komercializaci výsledků výzkumu a vývoje.

 


No Picture

IAESTE Tě zve na coffee break

Chceš si zpříjemnit den mezi přednáškami? Studentská organizace IAESTE při ZČU Tě zve na coffee break!


No Picture

Konec profesních bakalářů na FST

Někdy v roce 2007/08 byli na FST poprvé přijímáni studenti do profesně zaměřeného bakalářského studijního programu Strojírenství. Po několika letech se bude tento program (a tím i příprava tzv. profesních bakalářů opět rušit). Proč? A jakým způsobem to funguje na jiných strojních fakultách v ČR? 


No Picture

Zapsáni do historie… Díl 1. Jiří Kohout

Myslíte si, že máte hodně práce? Asi vás to nepřekvapí, ale jsou mezi námi tací, kteří i přes nedostatek času ještě pomáhají nám, ostatním studentům. Navíc se věnují akademickému senátu a ještě ke všemu vedou, vedli či zakládali studentské organizace popř. se podíleli se na tvorbě nového studijního a zkušebního řádu a vydupali pro nás, i v době špatné ekonomické situace ve vysokém školství, spoustu důležitých kompromisů.

O takových lidech bude následujících pár článků. První z mých novinářských obětí je Jiří Kohout. Na Dioné asi známá osoba.