Listopad 2012

No Picture

Zapsáni do historie…Díl 3. Antonín Bulín

Po krátké pauze jsme si pro vás, čtenáře, připravili další dílek naší skládačky jménem „Zapsáni do historie…“ Rozhovor nám tentokrát neposkytl nikdo jiný než Ing. Antonín Bulín, MBA. Ing. Bulín je na ZČU známý jako kvestor univerzity, který nastoupil do své funkce v dost složité době, kdy před menzou demonstrovali studenti a univerzitě hrozila i nucená správa ze strany ministerstva. Jak se s těmito problémy vypořádal, a co považuje za svůj největší úspěch, se dočtete v následujícím článku.


No Picture

Michal Viewegh na ZČU

Projekt Kampus is not dead, jenž vznikl s cílem oživit kulturní dění v kampusu Západočeské univerzity, se blíží konci své první etapy. Po veleúspěšném vystoupení plzeňského Cimrmanbandu, oficiálního revivalu Žižkovského divadla Járy Cimrmana, se Vám 11. prosince představí v současnosti nejpopulárnější český spisovatel, jímž není nikdo jiný než Michal Viewegh.


No Picture

Malá odpolední hudba (skrovná sonda)

Pohár mé trpělivosti nadobro přetekl, přátelé.

Kolik lidí Vám dnes řeklo, že co se klasické hudby týče, není jim sympatický ani Rimskij, natož Korsakov? Kolika z nich jste se marně snažili vysvětlit, že jde o jednu a tu samou osobu? Kolik z nich jste o tom dokázali skutečně přesvědčit? No Picture

Bufety na FEL a FAV/FST rok poté

Zhruba před rokem se i tady na Dioné rozproudila velká diskuze o rozhodnutí univerzity vypovědět smlouvy stávajícím provozovatelům bufetů na FEL a FAV/FST a najít prostřednictvím poptávkového řízení provozovatele nové. Deklarovaným cílem bylo především zvýšit kvalitu poskytovaných služeb. Do jaké míry se to podařilo? A jak v současné době oba bufety vlastně fungují?


No Picture

Hodnocení kvality výuky na ZČU – aktuální výsledky a obecné trendy

Zhruba před měsícem a půl skončilo hodnocení kvality výuky za letní semestr akademického roku 2011/12. Co toto hodnocení přineslo? Jak se daří naplňovat strategické cíle ZČU v oblasti účasti studentů a ochoty pedagogů reagovat na podněty, které v této tradiční anketě zaznívají? A co vlastně tato anketa reálně zjišťuje?

 


No Picture

Mnoho způsobů…

Jon Lajoie, kanadský hudebník a světoznámá internetová celebrita, v jedné ze svých hitových písní zpívá, že je nespočet variant, jimiž můžeme vyjádřit svůj cit k osobě blízké. A má pravdu!No Picture

Renesance lidského ducha

Během svého relativně krátkého života jsem již stačil poznat mnoho lidí. Některé méně, některé více. Traduje se, že každý z nás je naprostý originál, jedinečná bytost jedinečného zjevu a jedinečné duše. Budiž, do jisté míry si nedovolím nesouhlasit. Máte pocit, že svou přítelkyni dokonale znáte, když vtom PRÁSK – a z Vaší přítelkyně je rázem přítelkyně Vašeho tehdejšího nejlepšího přítele. V ten moment je vám solipsistická filozofie velmi vzdálená.


No Picture

Internet v zajetí paragrafů

Používáte internet? Máte své stroje a služby pod kontrolou? Víte, kde jsou hranice a kdy se můžete dostat do potíží? Přijďte na seminář ve středu 28. listopadu odpoledne!