Únor 2013

No Picture

KAMPUS IS NOT DEAD vol.II

*„Tak co, pane doktore, jak se daří nebožce?“

Cimrmanband, slovutný a osvědčený plzeňský revival nadmíru populárního Žižkovského divadla Járy Cimrmana, se opět představí našemu univerzitnímu publiku, tentokrát s velmi oblíbenou veselohrou Záskok.


No Picture

CIV hledá spolupracovníka z řad studentů

Oddělení Laboratoř počítačových systémů CIV hledá studenty nebo studentky, kteří by se chtěli podílet na vývoji výpočetního prostředí OrionLinux na ZČU. Více informací dále v článku.


No Picture

Knihovna na Borech – novinka

Vážení čtenáři.

Rádi bychom upozornili, že knihovna na Borech bude opět v provozu. 

Univerzitní knihovna prodělala několik zásadních změn. Provoz obnoví 4. března. Kudy se tam ale dostat, abyste se neztratili?


No Picture

Obnovitelný zdroj energie

Tento článek si neklade za cíl hovořit o sluneční, vodní či větrné energii, v žádném případě zde nenaleznete informace týkající se energie přílivu, a už vůbec nečekejte analýzu biomasy či geotermálních energií. No, i když…

Pojďme si povídat o jídle. O našem životabudiči.  V posledních letech zažily nevídaný boom pořady s kulinářskou tématikou. Mnoho lidí odmítá trávit čas s dobrou knihou či filmem, neboť by pak nestihlo epesní hlášky svého mistra šéfkuchaře, který vám několikrát do týdne demonstruje, jak se správně chovat jako neotesaný hulvát.


No Picture

Veletrh pracovních příležitostí

Dne 20. března 2013 se uskuteční již 18. ročník Veletrhu pracovních příležitostí, pořádaný Stavovskou unií studentůorganizací IAESTE při ZČU. Akce se koná od 10:00 do 16:00 ve vstupních prostorách budovy Fakulty elektrotechnické a ve společné budově Fakulty aplikovaných věd a Fakulty strojní na Borských polích v Plzni.No Picture

Československé a české tituly za jménem

Všichni vysokoškolští studenti se jistě v rámci svého studia, nebo dokonce již před ním, setkali s tituly. Já se selektivně zaměřím na ty, které se umisťovaly či stále umisťují jeho nositeli za jméno.


No Picture

Příčiny zvýšení studijní neúspěšnosti na FEK

Jak jsme již informovali, na Fakultě ekonomické ZČU došlo v kalendářním roce 2012 k významnému zvýšení míry studijní neúspěšnosti. Čím byl tento nárůst způsoben? Jaké kroky v této souvislosti chce realizovat vedení fakulty? A došlo na fakultě v uplynulém období k nějakému plošnému zhoršení přístupu ke studentům nebo se zde projevují „pouze“ problémy u několika konkrétních předmětů? Na tyto a další otázky se pokusíme odpovědět v následujícím textu.No Picture

Architekti

Kráčeje po frekventovaných ulicích pracovního dne potkávám nespočet neznámých, jejichž osudy skryty do temných kabátů, neutrálních pohledů či příručních zavazadel. Kompenzací k jednomu pólu této dichotomie budiž existence bezdomovců a jim podobných, přičemž pochopitelně nemůžeme vědět, jakým způsobem dospěli do onoho stádia, nicméně zároveň nelze pochybovat, že je zařadíme vcelku snadno.