Březen 2013

No Picture

Studentský ples: spokojenost i letos

Ačkoli se studentský ples letos konal netradičně ve středu (z důvodu velikonočních prázdnin), na účast v Parkhotelu to vliv nemělo.
No Picture

PO BITVĚ KAŽDÝ GENERÁL

Kosmos je synonymem řádu a symetrie, opakem je tedy pochopitelně chaos. Dle všelijakých teorií se vesmír stále rozpíná. Jakmile se však začne smršťovat, přijdou problémy. Z toho usuzuji, že chaos již klepe na vrata kosmu.


No Picture

Dioné na novém železe

Stejně jako stárnou lidé, tak stárne i technika. Když je člověk starší, tak může zapomínat, už jen stěží dobíhá tramvaj a učení nových věcí není tak snadné jako kdysi. A přesně tenhle neduh staří se začal projevovat na vašem milovaném nezávislém studentském serveru Dioné. Také začal zapomínat.No Picture

Deskohraní: víkend plný deskových her v Techmanii

Baví vás přemýšlet a taktizovat? Chcete otestovat svou logiku nebo si prostě jen pohrát a užít si osvědčené i zbrusu nové deskové hry, které běžně nekoupíte? Přijďte 16. a 17. března  do Techmanie, můžete si vyzkoušet třeba i to, jak se hasí les…


No Picture

OTÁZKA OSTENTATIVNÍCH ALKOHOLIKŮ

První dívka: „Ty vole, tomu nebudeš věřit, já se ti včera tak zhulákala, že ještě dneska vidim dvakrát, a to navíc černobíle…“ Načež se druhé děvče nechce nechat zahanbit:  „Hele, to nic neni, já se vožrala včera, předevčírem a dokonce i dva dny zpátky! A plánuju v tom pokračovat dál, protože co má sakra člověk dělat jinýho, když chce voslavovat život?“

Nespočet hladových generací, zástupy filozofů, kvanta myslitelů; ti všichni se snažili, stejně jako mnozí jiní, dobrat smyslu života. Ať vyřknete jakékoliv jméno od Platóna přes Wittgensteina až po Nietzscheho, půjde jen o jakýsi drobný segment mozaiky, jejíž konečný produkt je nedešifrovatelný.


No Picture

Interaktivní seminář na téma Uplatnění na trhu práce, jak na to?

Stavovská unie studentů a IAESTE při ZČU spolu ve spolupráci s jobs.cz si pro vás připravily zajímavou akci. Před Veletrhem pracovních příležitostí, konkrétně 18. 3. od 14 hodin se bude konat interaktivní seminář na téma Uplatnění na trhu práce, jak na to? Studenti se mohou dozvědět, jaké jsou nyní požadavky firem na uchazeče o práci, jak by měli postupovat při hledání zaměstnání, jak správně napsat CV nebo motivační dopis či jak se připravit na pohovor včetně praktických tipů, co při pohovorech zaznívá a čemu je dobré se umět vyhnout. Nebude se jednat o klasickou přednášku, ale většina času bude věnována otázkám studentů.


No Picture

POKORNÁ POZVÁNKA NA AUTORSKÉ ČTENÍ S KAPKOU HUDBY

Poesie již není tím, čím bývala. Respektive – spektrum inspirace se tak nějak vyčerpalo stejně jako alternativy formální i obsahové, načež zájem čtenářské obce klesl do hlubokých propastí a pozornost civilní jest směřována do jiných končin. Komplexní situace poetická je s občasnými výjimkami ekvivalentní se situací beletristickou (připomeňme si na přilepšenou nadprůměrný úspěch titulů jako Padesát odstínů šedi atd.), tedy bídná až politováníhodná. Z toho všeho jasně plyne, že spíše než poesie (či literatura obecně) se změnilo nazírání na veršotepectví (literární aktivitu).