Červenec 2015

No Picture

Jedeme pomáhat na Filipíny – tam nás potřebují!

Někdo tráví letní prázdniny u moře, někdo vyděláváním peněz po brigádách a někdo je prostě „profláká“. To se rozhodně nedá říct o šestičlenném týmu studentů, který vyrazil  na přelomu července a srpna pomáhat na Filipíny v rámci projektu Nártoun Filipíny 2015! Tento tým, složený ze studentů českých univerzit, odjel pomáhat lidem z chudinských oblastí Filipín, kteří neměli v životě tolik štěstí, jako my. V čele tohoto projektu stojí pan Jiří Preis z Fakulty ekonomické ZČU, kterého jsme se ptali na bližší informace.


No Picture

Reportáž z oslavy 25. narozenin FAV

Dne 1. července se konala výroční oslava založení Fakulty aplikovaných věd. Jak celá akce probíhala, jak vypadá krátký film o FAVce, a co zde „proboha“ dělá tato fotka, se dozvíte v následující reportáži.


No Picture

Mladý poutník Ladislav Zibura – 4000 km pěšky!

Na pouti toho zažijete a musíte dělat tolik, že na problémy prostě nemáte čas. Ladislav celý školní rok tráví jako docela obyčejný student – přes den studuje a pracuje jako copywriter, večery nejčastěji prosedí v hospodě nebo kavárně. Sotva ale přijde léto, už si balí věci, aby se věnoval svému docela neobvyklému koníčku, pěším poutím po světě.


No Picture

Studium na prestižních světových univerzitách? Není to jen sen!

Chtěl bys taky studovat na Oxfordu, Harvardu, nebo Cambridge, ale vidíš na cestě příliš překážek? Co tě brzdí? Jazyková bariéra, známky, finance? Můžeš využít například stipendijního programu Bakala Foundation, který finančně přispívá právě na studium na zahraničních univerzitách. Ninu Jaganjacovovou nebavila česká móda na školu kašlat a proto se rozhodla studovat na London School of Economics, obor rozvojová studia. Dominik Miketa chtěl zase do hloubky pochopit dění Světa okolo nás a proto se dal na studium fyziky na University of Oxford. Věříme, že po přečtení tohoto článku poběžíte balit kufry!