Září 2015


No Picture

Volby jsou opět zde

Nelekejte se, nemáme tu žádné obecní, krajské, parlamentní nebo eurovolby, těch se dočkáme až příští rok. Jsou tu před námi volby do Akademického senátu ZČU.


No Picture

S novým semestrem přichází i nová sezóna Akademiků

Po středečním přivítání prváků můžeme zimní semestr považovat i z té neoficiální stránky za zahájený. Ten však s sebou nepřináší pouze seminární práce, zápočty a zkoušky, ale také příležitost k odreagování se od těchto radostí na zimním stadionu, neboť i letošní rok zavítá do Plzně Evropská univerzitní hokejová liga.


No Picture

Mateřství při studiu

Studium bývá někdy opravdu náročné, zvlášť při zkouškovém na nás padá stres, jsme unavení a často podráždění. Teď si ale představte, že vám k tomu roste v břiše potomek! Na otázky, jak lze či nelze skloubit těhotenství a mateřství se studiem, nám odpověděly hned dvě studentky-maminky Pavlína a Kristýna.


No Picture

Hledáme kolegy

Baví tě psát? Jsi současným studentem ZČU s Orion kontem?

Zajímáš se o studentský život, dění na akademické půdě či akce a zajímavosti (nejen) v Plzni?

Tak neváhej a přidej se k nám!No Picture

Staň se mentorkou a pomoz svým mladším kolegyním

Vzpomeň si na den, kdy jsi první den semestru kráčela po kampusu a celá nervózní doufala, že nejen trefíš do správných dveří, ale také, že to celé nebyla chyba a ty studuješ ten správný obor. Co kdyby tu byl pro tebe někdo, kdo by ti přesně popsal, co tě čeká, nevyužila bys toho?