Říjen 2015

No Picture

Blues-Ro(c)kový JAM ve Studni

Vraťme se společně do doby, kdy muzika byla muzikou a měla ještě svou duši i lidský faktor. Kdy jezdila krásná auta, která žrala klidně 20 litrů na 100 km a nikomu to nevadilo, kdy neexistoval internet a lidé se uměli bavit, a kdy RnR bylo zrovna narozené dítě. Přijď se s námi vrátit do téhle skvělé doby a poslechnout si neohlušující muziku. Chceš-li si s námi zahrát, vem kytaru nebo cokoliv jiného a přijd. Všichni jsou srdečně vítáni.
No Picture

Mladí výzkumníci ze ZČU dosáhli obrovského úspěchu na soutěži v Bostonu

Studenti ze Západočeské univerzity v Plzni a Univerzity Karlovy v Praze dali dohromady tým a před pár dny v Bostonu zazářili na soutěži iGEM. Získali celkem 8 medailí a předčili tak prestižní univerzity jako například Cambridge či Oxford. O jakou soutěž se jedná, v jakých kategoriích excelovali a jak vůbec probíhala příprava na tuto náročnou soutěž, si můžete přečíst v následujícím článku.


No Picture

První nezisková kavárna v Plzni

Člověka hned z nadpisu napadne, že už nějaká neziskovaná kavárna v Praze existuje. Ale kdepak, valná část neziskových kaváren je dotováno z peněz od Evropské unie. Tato kavárna funguje na solidaritě. Zákazník přijde, něco si koupí a podle spokojenosti zaplatí tolik, kolik uzná za vhodné. A veškeré peníze, které kavárna vydělá, jdou do Dětského domova Domino a zároveň jeden z velkých plánů manželů Paškových je postavit školu v Africe. Tento podnik se jmenuje Perfect World, měníme životy a Dominiky Paškové jsme se šli zeptat, jak to s fungováním kavárny je. Podotýkám, že nechci dělat reklamu kavárně, jenom chci poukázat na to, že v lidech ještě nezmizela dobrá duše.No Picture

Prvákoviny 2015 aneb 3 zářijové dny v Máji

V pátek 11. září 2015 se více jak 100 budoucích prváků Západočeské univerzity v Plzni sešlo na parkovišti u Centrálního autobusového nádraží, odkud nás co nevidět čekal odjezd do rekreačního střediska Máj v Plasích. Všichni jsme složili maturitní zkoušku dospělosti na „svých“ středních školách a teď nás čeká další velký krok do života – studium na univerzitě. Ale ještě před tím, než se zaboříme do knih, nás čekají Prvákoviny – třídenní seznamovák pro prváky na ZČU.


No Picture

Západočeská univerzita vybojovala třetí vítězství v řadě

Ve středu 7. října se zaplnila velká část Home Monitoring Arény studenty ze Západočeské univerzity a z Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy v Praze. Cílem jejich návštěvy bylo v pořadí již třetí utkání mezi výběrem obou vysokých škol. Tento ročník měl rozhodnout o tom, zda se Západočeské univerzitě podaří získat hattrick, nebo zda studenti medicíny překazí vítěznou šňůru svých kolegů.


No Picture

1. FAVácká drakiáda je tu!

Podzim už nám dal jasně najevo svou přítomnost nejen datem v kalendáři, ale také počasím. Ale i sychravé počasí má některé výhody – například pro toto období typické pouštění draků. Fakulta aplikovaných věd pořádá svou historicky první drakiádu, které se můžete zúčastnit i vy!


No Picture

Výjezdní zasedání studentských unií

Studentské unie mají za úkol poskytovat studentům různé informace a rady potřebné ke studiu i mimo něj. Pořádají akce (nejen) pro studenty a provozují studentské kluby či posilovny. Stavovská unie studentů je studentská unie ZČU, která bude letos pořádat výjezdní zasedání studentských unií.