Listopad 2015

No Picture

Každý může pomáhat

V dnešní společnosti stát vydává na sociální potřeby svých obyvatel málo peněz, a tak jeho roli musí zastat různé soukromé osoby nebo neziskové organizace. Mnozí to dělají proto, že při darování peněz nějaké organizaci lze si odečíst daně, ale existuje i menšina lidí, kteří to dělají prostě z dobré vůle, pomáhají bezdomovcům, dávají peníze neziskovým organizacím a nebo se snaží získat peníze jinak a nechtějí za to nic. Mezi takové lidi patří Lucie Hendlové, sympatická slečna s dlouhou bloňďatou hřívou, která takto pomáhá již několik let a to jí je jenom 21 let.


No Picture

SmartUp: nový program pro mladé lidi se zajímavými nápady

Máte nápad, jak zlepšit něco ve vašem okolí, ale zatím jste ho neuskutečnili? Je vám mezi 15 a 26 lety (včetně)? Tak neváhejte, utvořte 2-5 členný tým a přihlaste se do programu SmartUp, který nejen, že vám s realizací vašeho cíle pomůže, ale zároveň se toho spoustu naučíte!


No Picture

Vývojářská Plzeň: AngularJS nebo ReactJS?

Zajímá tě vývoj software a chceš se něco nového naučit? Přijď na setkání Plzeňských vývojářů. Tématem budou moderní nástroje pro tvorbu webových aplikací. Po setkání zajdeme na pivo a pokecáme.


No Picture

Po stopách komisaře Schimpanskiho

Dne 18. 11. 2015 Stavovská unie studentů Západočeské univerzity uspořádala 1. ročník benefičního běhu pojmenovaný Po stopách komisaře Schimpanskiho. Jak akce probíhala si můžete přečíst v následujícím článku.No Picture

Exodus pochod – Říjen 2015

Vážení čtenáři, letošní Exodus byl po minulých zvířátkách o něco bojovnější – božo bojovnější. Tématem byli Husité. Sešlo se nás celkem okolo 150ti a šli jsme směrem na jih – do Čižic, kolem povodí Úhlavy. Na fotky se podívejte v následujícícm článku.


No Picture

Mikulášský šachový turnaj

Možná jste slyšeli, že se na FAV otevřelo Centrum logických her. Kromě různých her, které si můžete i vypůjčit, či si je zde prostě zahrát, se zde každé úterý koná šachové odpoledne, které nyní vyústilo až v Mikulášský šachový turnaj.


No Picture

Náročná rána studentova

Ten, kdo vymyslel rána, neměl rád lidi. A ten, kdo vymyslel školu od 7:30, lidi přímo nenáviděl. Ovšem ať škola začíná v kteroukoliv denní dobu, vždy se dá přijít pozdě, protože ráno nekončí s konkrétní hodinou. Tahle část dne končí, až když se přestanete proklínat za to věčné ponocování, což většinou nastane až s příchodem do učebny.


No Picture

Udílení Cen Jana Opletala

Udílení Ceny Jana Opletala proběhlo 17. listopadu v prostorách Právnické fakulty Univerzity Karlovi v Praze. Cena Jana Opletala je nejvyšší studentské ocenění v České republice. Studenti ho mohou získat za výjimečný přínos pro akademickou obec, hájení akademických práv a svobod či za významné přispění k boji proti bezpráví. 


No Picture

19. semestrník Univerzitního upíra

Tento týden se uskutečnil již 19. semestrník Univerzitního upíra. Akci, kdy chodí studenti hromadně darovat krev, pravidelně pořádá již od roku 2006 Studentská komora AS FPE společně se studentským týmem SKVAIP a přinesli plzeňské transfuzní stanici už více než 900 litrů krve! Já byl krev darovat poprvé a zde si můžete přečíst, jak to celé probíhalo.