Prosinec 2015

No Picture

Veselé Vánoce!

Dioné Vám přeje krásné Vánoce, šťastný Nový rok a hlavně pohodové a úspěšné zkouškové!

 
No Picture

Studentský život v novém akademickém roce

Začal nám nový akademický rok, nové předměty, mnoho učení, noví lidé. Ke studiu na vysoké škole samozřejmě patří i studentský život. Sedím si takhle ve VŠ klubu Studna a dostal jsem nápad, že bych mohl vyzpovídat pár nových studentů a napsat článek o studentském životě, zde je pouze výtažek položených otázek, protože kdybych vypisoval vše, bude to asi na milión stránek :). Všichni pilně studují, ale čas od času je důležité vydechnout.

Není to úplně aktuální, ale tento článek jsem měl napsaný jíž v září, ale nějak jsem na něj zapomněl, tak ho vydávám až teď.


No Picture

USA můžu jenom doporučit

Každý z nás chce v létě někam k vodě a vydělat si nějaké peníze. A někteří z nás uvažují, že si půjdou vydělat velké peníze do zahraničí. Ale jenom menšina ze všech studentů to opravdu udělá, poněvadž rychle zjistí, že je potřeba vízum, zajistit si ubytování, brigádu a jiné další věci. A tak místo práce ve Francii zůstanou doma a pojedou maximálně k Máchovu jezeru. Ale to nebyl případ studentky politologie Lucie Kratochvílové. Ta se rozhodla odjet za prací až do Spojených států amerických.No Picture

Jít znovu do prváku?

Čas od času potká některé studenty nemilá situace, že musí ukončit studium nebo je jim studium ukončeno. Přináším Vám praktické informace a vlastní poznatky, jelikož jsem se hlásil znovu do prvního ročníku a tzv. “recykloval”. Přináším taktéž informace od jiných studentů.


No Picture

Ráda dělám pro děti

Snad každý absolvent vysoké školy se chce věnovat i po studiu takovému oboru, který vystudoval. Avšak mnoho z těchto absolventů zapláčou nad osudem a budou se muset spokojit s první prací, která se vyskytne. Ale to není případ MgA. Aleny Krchové, absolventky Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara.  Dostala motivaci, aby pracovala i nadále ve svém oboru také díky ceně Ministerstva školství. A na tuto cenu a práci, která byla oceněna, jsme se jí zeptali.


No Picture

Doktorandem na FEL? Proč ne?!

Přinášíme Vám rozhovor s nynějším doktorandem na FEL Ing. Oldřichem Řezníčkem z Katedry elektroenergetiky a ekologie z oddělení techniky vysokého napětí/EMC.


No Picture

X tipů jak mít čas

A je to tady! Velká vlna zápočtů a brzy nás čeká i zkouškové. Rveme si vlasy – proč jen jsem si na učení neudělal víc času? Ale do začátku zkouškového ještě nějaký ten týden zbývá, takže s tím ještě můžeme něco udělat. Ale jak? To nám jistě prozradí na workshopu „X tipů jak mít čas„.