Únor 2016

No Picture

Soutěž!

Pravděpodobně jste zaznamenali, že před pár dny vstoupila v platnost novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, která se týká i chodců. Ti mají nově povinnost nosit při pohybu mezi obcemi na oblečení reflexní prvky. Dioné Vám přináší soutěž, kde získáte 2 reflexní pásky, ale k nim také další propagační materiály ZČU, jako třeba blok a propisky.


No Picture

Robin Hood v sukni

Když jsem byl mladší, tak jsem hltal filmy s Robinem Hoodem a jeho lukostřelecké umění. Úplně jsem miloval tu scénu, kdy se střelec postaví před člověka, který má na hlavě jablko a zasáhne jablko. Když jsem byl starší, tak jsem si všimnul, že lukostřelba je na Olympijských hrách.  A několik takových ostrostřelců jsme měli nedávno na Západočeské univerzitě, protože se zde konalo Akademické mistrovství České republiky v halové lukostřelbě. Jana Cimická na tomto turnaji skončila druhá, tak jsme se jí zeptali, jaké to je být lukostřelkyní.

 


No Picture

Přehled zajímavých akcí v březnu 2016

V březnu se v České republice koná spoustu akcí, konferencí a seminářů, kde nejen, že se toho spoustu naučíte a dozvíte, ale zároveň vám třeba pomohou nastartovat vaši budoucí kariéru. O jaké konference se jedná a kdy se konají, se dozvíte v následujícím článku.


No Picture

Jsem žena a jdu k pořádkové policii

S rostoucí kriminalitou mnoho lidí v České republice volá po tom, aby se zvýšil počet policistů. A mnohdy mi přijde, že když občané volají po nárůstu o několik tisíc, tak to skoro vypadá, že chtějí nějaký policejní stát. Ale každý zapomíná na to, že než se člověk stane policistou, tak musí projít vstupními fyzickými a psychickými testy, kde vypadne více jak polovina uchazečů o policejní uniformu. A abychom měli představu o tom, jak takové zkoušky probíhají, zeptali jsme se Diany Šůchové na to, jak takové testy vypadají a jak se na ně připravuje.


No Picture

Retromuseum v Chebu

Někteří z nás si jistě ještě vzpomínají na věci v našich domácnostech, u kterých by již naši mladší sourozenci tápali, k čemu vlastně jsou. Na pochutiny, které jsme ve svém dětství milovali, ale nyní by nebylo tak snadné je sehnat, jako například oblíbené žvýkačky Pedro. Na život, kdy nebylo potřeba být pořád „na příjmu“, ať už se jednalo o mobilní telefon, e-mail, či Facebook. Pojďte si tento životní styl spolu s věcmi, které ho doprovázely, připomenout do Retromusea v Chebu. Věřte mi, že tato návštěva Vám zanechá nostalgický úsměv na rtech.

MC Kazeta 


No Picture

Roadshow pod záštitou AIESEC

AIESEC se opět vydali do terénu ukázat světu, kdo vlastně jsou a co dělají. A jak už to tak bývá, byli nejen vidět, ale i slyšet. S týmem členů studentské organizace AIESEC se tedy vydali do ulic šířit povědomí o tom, co dělají, a jaké možnosti studentům nabízí.No Picture

Od každého si beru něco

Studenti často říkají, že skloubit studium a sport nejde dohromady, sami jsou rádi, že můžou vůbec jít na nějakou brigádu (a pak to vídáme ve středu večer ve městě při klátivém pohybu). Ale to není případ Kateřiny Berouškové, studentky magisterského studia na Fakultě ekonomické, která vrcholově běhá na lyžích. A díky tomu, že nedávno vyhrála Akademické mistroství České republiky v běhu na lyžích přes dvě minuty, můžete si s ní přečíst následující rozhovor.