Duben 2016


No Picture

Předběhni rektora

Jak by se mohlo zdát díky nadpisu, nebudete předbíhat rektora v menze na obědě nebo ve frontě v nějakém obchodním centru. Budete se snažit předběhnout rektora v rámci akce Běh s rektorem. Tato akce se bude konat již příští středu v areálu na Borech a výběh začne od budovy, kde sídlí Katedra tělesné výchovy. Tato akce je v rámci oslav 25. narozenin univerzity.  Koneckonců běh je nejjednodušší a nejlevnější sport, jaký lidstvo zatím vymyslelo. Stačí nazout staré kecky, vylézt před barák a už se můžete prohánět venku s větrem ve vlasech.  A na to, jak celá akce bude probíhat, jsme se šli zeptat tiskové mluvčí Západočeské univerzity Kamily Kolářové. 

  


No Picture

Vyleť na stáž

Vyleť na stáž s IAESTE! STUDUJEŠ TECHNICKÝ OBOR A CHCEŠ VYLEPŠIT SVŮJ ŽIVOTOPIS? ČTI DÁL!


No Picture

ArtCamp 2016 – mezinárodní letní škola umění v Plzni

Umění má magickou moc lidi sbližovat. Proto je tady ArtCamp, mezinárodní letní škola umění, která je určená pro setkání lidí ze všech koutů světa. Provozní ředitelka letní školy ArtCamp, PhDr. Lenka Kodýtková, nechala Dioné nahlédnout do zákulisí i příprav ArtCampu a mimo jiné také všem zájemcům vzkazuje:,,Už jste se přihlásili? Některé z 35 kurzů letní školy umění ArtCamp se už blíží k naplnění kapacity, takže neváhejte a vybírejte“. Několik zodpovězených otázek na letošní i předešlé ročníky ArtCampu čtěte dále.


No Picture

Poprvé mimo Zemi

Je tomu již neskutečných 55 let, kdy se historicky první člověk vydal do vesmíru. V úterý 12. 4. 2016 proběhla speciální akce k 55. výročí Gagarinova letu do kosmu. Zajímá vás, co všechno se událo přesně v tento den roku 1961 i 2016?

 

Zdroj: Poprvé mimo Zemi 


No Picture

Letní Univerzity po celé Evropě

Toužíš vycestovat do zahraničí za co nejnižší náklady? Tak vyjeď na Letní Univerzitu kamkoliv po Evropě. Zajímá tě, co všechno na takové Letní Univerzitě můžeš zažít? Pro lepší představu nám své zážitky z Cestovatelské Summer University sdělil Karel, jehož cílem byla cesta po Transsibiřské magistrále.


No Picture

VEJŠKA JINAK

Víte, že Západočeská univerzita disponuje vlastním studentským rádiem? A to dokonce internetovým Rádiem Bomba, které vzniklo už v roce 1990. Rádio Bomba můžete naladit přímo na webu www.bomba.zcu.cz, kde již od 18.4 začíná nový pořad VEJŠKA JINAK, o kterém vám dnes přinášíme tento článek. Pravidelně tak můžete poslouchat studentské rádio a tipy, jak se realizovat v mimoškolních aktivitách.


No Picture

Vystupuju před lidmi a nebojím se

Když jsem chodil na střední školu, tak jsem měl panickou hrůzu z toho, že budu muset prezentovat povinnou četbu v hodině českého jazyka před tabulí. V den, kdy jsem měl referovat před celou třídou moji vybranou knížku z povinné četby, jsem byl tak vystrašený, že jsem těsně před mým prezentováním utekl na záchod a schoval jsem se tam do konce hodiny a teprve poté jsem se vrátil. Moc jsem si nepomohl, stejně jsem prezentoval další týden (Nechtějte vědět, jak to vypadalo J).No Picture

ECO-walk

Bylo nebylo, na západě Čech, v malebném městě Plzni, se studentská organizace ESN Pilsen jednoho krásného dne rozhodla udělat něco pro vylepšení svého okolí. A tak se zrodila myšlenka na ECO-walk.