Dny vědy a techniky v Plzni 2011

Západočeská univerzita v Plzni ve spolupráci se statutárním městem Plzeň pořádá ve dnech 12.-17. září 2011 „Dny vědy a techniky v Plzni“. Jedná se již o šestý ročník oblíbené populárně-naučné akce, jejímž cílem je zatraktivnění přírodovědných a technických disciplín v očích veřejnosti.

Program Dnů vědy a techniky v Plzni 2011 je jako obvykle rozdělen do dvou částí: 12.-15. září otevřou své brány laboratoře Západočeské univerzity v Plzni a dalších spřátelených pracovišť. Návštěvníci zde mohou díky špičkovým mikroskopům a zobrazovacím technikám zjistit, co se skrývá pod kryty moderních elektronických přístrojů, dozvědět se, jak vzniká hologram, sami programovat roboty, seznámit se s rozličnými typy obnovitelných zdrojů energie, vstoupit do připravovaného výrobku díky virtuální realitě nebo otestovat aktivitu svého mozku.

16. a 17. září se pak vystavovatelé přesunou do centra města. Zde budou mít návštěvníci možnost přímo na ulici provádět jednoduché pokusy, otestovat své schopnosti, dovednosti i zdravotní stav, obdivovat rozličná vozítka či roboty, realizovat se v kreativní dílně nebo vyslechnout přednášku ve speciálním přednáškovém stanu, který je jednou z novinek letošního ročníku.

To však zdaleka není vše. Program Dnů vědy a techniky v Plzni 2011 je opravdu pestrý, a tak si na své přijde skutečně každý. Kompletní programová nabídka včetně dalších užitečných informací je dostupná na webových stránkách akce: www.dnyvedy.zcu.cz. Všichni jsou srdečně vítáni!

Nově nás najdete také na Facebooku: www.facebook.com/dnyvedy.

Přidej komentář jako první k "Dny vědy a techniky v Plzni 2011"