Nedostatek aktivních lidí…

Informační schůzky pro studenty prvních ročníků ano nebo ne?

Právě dnes skončilo na Pedagogické fakultě první kolo informačních schůzek pro studenty prvních ročníků. Je správné, že své studenty doslova „vodíme za ručičku“, nebo je to už dnes nezbytné?

Studentská organizace SKVAIP působící na FPE již třetím rokem pořádá informační schůzky pro studenty prvních ročníků (infoschůzky). V těchto infoschůzkách sděluje „nováčkům“ nezbytné postřehy nutné k „přežití“ na VŠ. Tématem již zmiňované první informační schůzky byly kredity, vážený studijní průměr, typy předmětů, zápočty a zkoušky (ev. volba druhé aprobace). Budou následovat další tři schůzky zaměřené na stipendia, platby, akademickou samosprávu, studentské organizace atd.

Po dnešním dnu mě toto naše „pomáhání“ přivedlo k zamyšlení. Při ZČU funguje mnoho studentských organizací. Mnoho z nich se ale v poslední době setkává s velmi malou pomocí od mladších studentů. Již dříve se v našich řadách objevovali lidé (průřez ročníky), kteří „chtěli něco zadarmo“ nebo dokonce nějaký ten penízek do kapsy. Tací ale dlouho nevydrželi a zůstalo pár nezištných. Dnes ale nepřichází žádní studenti!

Tak mě napadá. Není chyba, že prvákům dáváme informace až pod nos a nemusí vyvíjet žádnou snahu? Kolik znáte aktivních tzv. freshmen (prváků)? A dá se s tímto fenoménem ještě vůbec neco dělat? Ptám se: “ Nejsme na vině my sami, když hýčkáme mladší ročníky luxusem, který jsme sami neměli (např. infoschůzky)“?

Přidej komentář jako první k "Nedostatek aktivních lidí…"