V Plzni jako v Německu

Blížila se sedmá hodina večerní a my se chystali na v pořadí již druhý z cestovatelských večerů. Před dvěma týdny jsme poznávali kulturu nám velmi vzdálenou a to jihovýchodní Asii. Tentokráte jsme ale necestovali až tak daleko, protože jsme poznávali krásy a možnosti Německa.

Celý večer měla pevně v rukou dvojice velmi přátelských moderátorů Matěj Včelák a Andrea (Ája) Šusterová, kteří se vyznačují velice veselou a hravou povahou. Proto nás nikterak nepřekvapilo, když už od prvních minut měli vše pevně v rukou a předváděli jak skvělou show, tak i perfektní organizovanost.

Mnozí by čekali, že se začne zlehka, ale to by byl velký omyl. Po tom co se nám moderátoři navzájem přestavili, pro nás hned měla Ája, kterou jste mimochodem mohli zahlédnout jako tvář na plakátě na tuto akci, malé překvapení, a to v podobě tradiční německé písničky pro děti, kterou nás všechny naučila tancovat. Po této příjemné rozcvičce jsme se všichni, plní zvědavosti, pustili do cestování.

Na třech různých místech na nás čekali tři Německá města a jedna osoba co tam někdy, pracovala či studovala. Rozdělili jsme se na tři menší skupinky a začali tak naše putování po Německu.

Moje první zastávka byla v menším Německém městě Regensburg. Zde jsem měl možnost si popovídat přímou s Ájou, která tam byla na ERASMU a pracovala v tamější pobočce AIESEC. Ája se s námi podělila nejen o své zážitky ze studia a z práce, ale také například z Octoberfestu.

Druhou zastávkou bylo hlavní město Berlin. Tímto určitě krásným a zajímavým městem nás provedla Jana Kolářová, která tam byla na ekonomicky zaměřené stáži a pracovala ve firmě, která distribuovala online webové hry jako například Travian. Práce to prý byla super, nejen že získala cenné zkušenosti, ale naučila se tam prý hrát spoustu online her. „No přece když něco nabízíte, musíte přece znát kvalitu produktu.“ řekla nám Jana s úsměvem.

Třetí a poslední zastávkou večera bylo město Brémy. Zde nás přivítal Martin Tyšer, který tam absolvoval praxi v pobočce nejstarší privátní banky v Německu, Berenberg Bank (založena 1590). Aby si klient mohl v této bance otevřít účet, potřebuje oficiálně 1 milion eur. Takže si dokážete představit, jak zajímavé asi může být si povídat s někým, kdo denně dělal milionové transakce.

No a co říci závěrem? Návštěvu Německa jsem si rozhodně velice užil a dozvěděl jsem se spoustu zajímavých věcí. Ochutnal jsem spoustu dobrot, co pro nás byly připraveny, seznámil jsem se s novými lidmi a zařádil jsem si na párty co poté následovala. Prostě to byl večer se vším všudy.

Úplným závěrem bych Vás všechny chtěl pozvat na další akci, která proběhne v pondělí 21.11.2011 v 19:00 v Music Klubu Watt. Tentokrát se bude jednat o večer zaměřený na východní Evropu. Věřím, že i tento večer rozhodně nebude ztrátou času, proto si jej rozhodně nenechte ujít.

-Petr Neuman-

Přidej komentář jako první k "V Plzni jako v Německu"

Zanechte komentář