Kdo má mít přednost?

Na FEK dostali přednost při volbě u navazujícího studia ti, kteří prokázali větší znalosti u příjmaček, než ti, kteří doposud daný obor (v bakalářském studiu) navštěvovali. Toto by bylo jistě v pořádku, ale ne pokud se tak tomu děje až v průběhu prvního semestru navazujícího studia.

Jak jistě všichni víte, v bakalářském studiu na FEK můžete studovat 4 obory:

Studijní program: Ekonomika a management
– Management obchodních činností (KMO)
– Podniková ekonomika a management (KEF & KEU)
Studijní program: Systémové inženýrství a informatika
– Informační management (KSO)
– Systémy projektového řízení (KIP)

K oboru Management obchodních činností není navazující studium, ale i proto je o navazující studijní zaměření Podniková ekonomika (KEU) velký zájem nejen z řad studentů, co se v bakalářském studiu zabývali podnikem, ale i těch odjinud, zajímají se o něj ti, co měli zaměření finance a také komplet všichni, co bakaláře studovali v Chebu.

Studenti, kteří jsou nyní v 1. ročníku navazujícího studia a měli o tento obor zájem, musí být nyní protříděni. A k čemu došlo? Děkan fakulty rozhodl, že v něm budou moci pokračovat ti, co dopadli lépe u přijímacího řízení. Co ale udělat s těmi, co na KEU doposud studovali, psali tam bakalářku, ale tak úspěšní u příjmaček nebyli? Musí si prostě vybrat jiný obor!

Je však toto třidění fér? O tom my můžeme jen debatovat. Osobně nemám s FEK nic společného, ale lituji těch, co chtěli pokračovat zabýváním se podniky a tato možnost jim byla uzmuta… Ztratili tak 3 a půl roku předchozího studia?

Co by se asi stalo, kdyby třeba u nás na pajdě někdo 3 roky studoval francouzštinu, chtěl jít na navazující, ale tam by ho pro velký zájem nevzali a nabídli mu, ať jde studovat angličtinu, vždyť je to také cizí jazyk…?

Za námět na článek děkuji jedné z vytříděných studentek.

Přidej komentář jako první k "Kdo má mít přednost?"