10 let v EU? No a co? Aneb veřejná diskuze v Měšťanské besedě

Studentská organizace ESN Pilsen přináší zase unikátní příležitost, jak se něco dozvědět a seznámit se s inspirativními lidmi. ESN Pilsen je primárně spojeno se slovem Erasmus – stará se o přijíždějící studenty do Plzně a zároveň spravuje systém českých studentů, kteří pomáhají Erasmákům s každenními „nástrahami“ života v Plzni.

Tentokrát proto nabízíme příležitost hlavně českým studentům a mladým aktivním lidem! Tuto příležitost nabízíme všem, kteří mají blízko k různým typů stáží a mezinárodních projektů a představujeme Vám speciální akci. Jde o setkání a debatu o projektu Erasmus pro mladé podnikatele. Někteří z vás o tomhle málo známém typu stáže už ví, pro jiné je to možná nová informace, a proto čtěte dále! Studentská organizace při ZČU ESN Pilsen se na této akci podílí a zajišťuje její propagaci mezi studenty.

Je to deset let, co jsme se stali součástí Evropské unie. Za tu dobu nám členství jistě mnoho přineslo, ale museli jsme také přistoupit na různé kompromisy. V rámci oslav tohoto výročí pořádá Zastoupení Evropské komise sérii debat pro české a německé studenty středních a vysokých škol. Hlavním tématem jsou přínosy našeho členství v Unii a co konkrétně toto členství pro Vás, její občany, znamená. Každá z diskusí se pak zaměří na konkrétnější problematiku a v Plzni to bude podpora mladým a začínajícím podnikatelům a sbírání zkušeností v zahraničí. Na toto téma s Vámi přijedou diskutovat zástupci německého velvyslanectví, magistrátu města Plzně, koordinátorka programu Erasmus pro podnikatele, zástupci Česko-německé obchodní komory a Asociace malých a středních podnikatelů. Po jejich úvodních přednáškách bude prostor pro Vaše dotazy i neformální rozhovory nad kávou.

Říká se, že pokud nemůžete najít práci, je nejlepší si nějakou vytvořit. Ať už přemýšlíte o nastartování vlastního byznysu nebo se jen zajímáte o evropské záležitosti, přijďte určitě 25. června 2014 od 10 hodin do malého sálu Měšťanské besedy v Plzni. Diskuse bude probíhat v češtině a němčině, bude zajištěno simultánní tlumočení i občerstvení.

Pokud chcete mít jistotu volného místa, potvrďte, prosím, svůj úmysl dostavit se na email libor.fus@grayling.com. Děkujeme.

Budeme se na Vás těšit!

Facebook: facebook.com/10letvEU

Přidej komentář jako první k "10 let v EU? No a co? Aneb veřejná diskuze v Měšťanské besedě"