Budova Pedagogické fakulty ZČU před více než 100 lety

Podívejte se na staré fotky budovy Pedagogické fakulty.

Když procházíme kolem nějaké budovy gotického, secesního či jiného slohu, mnohé z nás  napadne, jak asi tak mohla vypadat ta budova před 100, 200 nebo 300 lety. Z dřívějších dob moc fotek nenajdeme, maximálně v archivu. Ale když nějaké takové najdeme, uvědomíme si, jak se za těch několik desítek let budova změnila a hlavně její využivání se diametrálně liší od původního využití. Vím takhle o jednom zámku v malebné obci ve středních Čechách, který sloužil šlechtickým pánům do konce druhé světové války, pak přišli komunisti a udělali ze zámku výrobnu traktorů. Když výrobna skončila, tak několik let se o zámek nikdo nestaral, který nakonec zpustl  a stala se z něj ruina. Ale nebudu Vám tu popisovat Středočeský kraj, jsme v Plzeňském kraji a zde máte dvě fotky naší Pedagogické fakulty:

1. fotka je z počátku 20. století focena zezadu, kde je v současné době parkoviště.

2. fotka je z roku 1870, focena z přední strany.

Přidej komentář jako první k "Budova Pedagogické fakulty ZČU před více než 100 lety"